سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

بازداشت مجرم فضای مجازی در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

بازداشت مجرم فضای مجازی در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی، ، سرهنگ محمدپور گفت: خانمی به پلیس فتا مراجعه و عنوان کرد در شبکه‌ی اینستاگرام اکانت جعلی با اسم و مشخصات وی در حال فعالیت است و خواستار پیگیری و حذف اکانت شد.
وی افزود: پس از پیگیری کارشناسان پلیس فتا، مشخص شد شخصی با استفاده از تصاویر شخصی این خانم اقدام به ساخت اکانت با عکس و اسم وی کرده و با این هویت با افراد مختلف ارتباط برقرار می‌کرد که متهم را شناسایی و در عملیات ضربتی بازداست شد.
سرهنگ محمدپور گفت: پس از حضور متهم در اداره پلیس و بررسی‌های انجام شده، مشخص شد این فرد در گذشته با شاکی در ارتباط بوده و بعد از جدایی از وی برای گرفتن انتقام از او دست به این عمل مجرمانه زده که در همین راستا پرونده تشیکل و برای سیر مراحل قضایی به دادسرا ارسال شد.
رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی تاکید کرد: کاربران توجه داشته باشند در صورتی که به خواسته‌های این گونه افراد پاسخ دهند نه تنها مزاحمت آن‌ها رفع نمی‌شود بلکه راه را برای باج خواهی بیشتر این افراد بازتر می‌کنند و در صورت ایجاد مزاحمت یا سوء استفاده از اطلاعات شخصی آن‌ها موضوع را سریعا به پلیس فتا گزارش کنند تا در اسرع وقت به موضوع رسیدگی شود.
سرهنگ محمد پور گفت: شهروندان هشدار‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام‌رسان‌های موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.