رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

بازخوانی قانون اساسی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

بازخوانی قانون اساسی

Loading the player...

تهیه کنندگی ویژه برنامه «بازخوانی قانون اساسی» را «محمد کاخکی» بر عهده دارد و سایر عوامل برنامه عبارتند از:

تدوینگر: محمد کاخکی

نریتور: سمیرا عاطفی فر، مسعود حسنی

صدابردار: هانیه پیرامی، سارا مختاری، سعیده اقبالی، ام البنین عنایتی

امّا مسئله‌ی انتخابات؛ برادران و خواهران عزیز! انتخابات در کشور ما بسیار مهم است، نه­‌ فقط انتخاب ریاست جمهوری؛ انتخابات مجلس هم همین‌جور است، انتخابات شوراها هم همین‌جور است. انتخابات یکی از دو رکن مردم‌سالاری دینی است. مردم‌سالاری دینی روی دو ستون ایستاده است؛ یکی از این دو ستون رأی مردم است، انتخابات است. ما به برکت انتخابات به دنیا فخر می فروشیم. دشمنان برای کوبیدن ملّت ایران و جمهوری اسلامی انتخابات ما را ندیده می گیرند و متّهم می کنند. این نشان می دهد انتخابات خیلی مهم است. انتخابات بسیار مهم است. مایه‌ی عزّت ملّی است؛ مایه‌ی تقویت ملّت ایران است؛ مایه‌ی آبروی ملّت ایران است. (سخنان رهبر معظم در جمع زائران و مجاوران حرم رضوی در تاریخ 1 فروردین 1396).

بدون تردید مردم نیز برای ادای این فریضه دینی و سیاسی باید با قوانین انتخاباتی آشنا شوند. در همین راستا شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی (خاوران) اقدام به تولید و پخش ویژه برنامه ای به نام «بازخوانی قانون اساسی» نموده است.

این برنامه به صورت ضبطی، با ساختار موشن گرافیک و با هدف آشنایی مردم با قوانین انتخاباتی تولید و پخش می شود.

برنامه به «بازخوانی قانون اساسی مرتبط با انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا» و «انتخابات ریاست جمهوری» اختصاص دارد. مفاد قانون توسط نریتور قرائت شده و از گرافیک مناسب برای درج مفاد قانون استفاده می شود.

در این برنامه مردم با شرایط برگزاری انتخابات، اخلاق انتخاباتی، نحوه رأی دادن، معیارهای نامزدها، شرایط رأی دهندگان و ... آشنا می شوند.

ویژه برنامه «بازخوانی قانون اساسی» در 30 قسمت 4 دقیقه ای تولید می شود. شما هم استانی های عزیز می توانید همه روزه در ساعت 20:20 بیننده این برنامه از شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی (خاوران) باشید.

سال تولید: 1396