جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۹

بازتاب - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

بازتاب

Loading the player...

تهیه کنندگی، نویسندگی و گزارشگری برنامه «بازتاب» را «میثم احمدی برون» بر عهده دارد . سایر عوامل گروه تولید این برنامه عبارتند از:

دستیار تهیه کننده: محسن نوفرستی

تصویربردار: امیر غفاری، سید احسان حسینی

صدابردار : فرشاد صفاریان پور، سید احسان حسینی

دستیار صدا و تصویر: علیرضا مهربخش

تدوینگر: مطهره مشتاقی

نریتور: میثم احمدی برون، سمیرا عاطفی فر

نویسنده: زهرا بهروزی فر

گزارشگر: محمد ضیایی، خبرنگاران آزاد شهرستانها (جعفر دروگر، جعفر حقانی، اعظم جمالی، حسنیه پور غزنین، وحید الهی و ...)

شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی به منظور «اطلاع رسانی از رویدادها و وقایع استان و فرهنگ سازی برای مخاطبین» تولید و پخش برنامه ای با عنوان «بازتاب» را در دستور کار تولید و پخش خود قرار داده است.

این برنامه با دو ساختار و محتوا تولید و پخش می شود که 50 درصد آن به حوادث و رویدادها و 50 درصد به پیگیری سوژه های مردمی اختصاص دارد و به شرح ذیل است:

1) پرداخت به حوادث و رویدادها:

این ساختار در حقیقت پیگیری یک سوژه است؛ بدین معنی که وقایع و رویدادهای روز شهر و استان به تصویر کشیده می شود و موضوع از زبان کارشناس یا کارشناسان مربوطه واکاوی می شود. در حاشیه نیز کارشناسان اطلاعاتی کاربردی و مفید به مخاطبان ارائه می کند که در آگاهی بخشی به آنان و پیشگیری از بروز بسیاری رویدادهای ناگوار موثر است. ممکن است کارشناس، انجام اقداماتی را از سوی دستگاهی لازم بداند که در این صورت با مسئولین مربوطه نیز ارتباط برقرار می شود. همچنین بعضی از اتفاقات و رویدادهای خوب نیز در این برنامه پوشش داده می شود.

2) پیگیری سوژه های مردمی:

در این برنامه سعی می شود به موضوعات اقتصادی، اجتماعی، انتقادی و مسائلی که دغدغه مردم شهر است و مانع رشد و توسعه استان می باشد؛ پرداخته شود. در هر برنامه با پیگیری یک سوژه، وقایع و رویدادهایی که در طول هفته اتفاق افتاده به تصویر کشیـده می شـود و موضوع مورد بحث توسط کارشناسان مربوطه واکاوی می گردد. برنامه با شنیده شدن چند پیامک مردمی آغاز شده و سپس یک سوژه توسط گزارشگر پیگیری می شود. در ابتدا گزارشگـر توضیـحی کوتاه در خصـوص موضـوع برنامه بیان می کند و در انتها نیز جمع بندی و نتیجه گیری انجام می شود. جهت تفهیم بهتر موضوعات در لابه لای مصاحبه ها نیز از نریشن های کمکی استفاده می شود. در پایان برنامه نیز بخشی از مطالبات مردم و طرح سوژه های جدید در قالب تماس تلفنی در مدت زمانی کوتاه پخش خواهد شد.

شما هم استانی های عزیز می توانید در ساعت 20:40 روزهای شنبه و سه شنبه و پنج شنبه هر هفته، برنامه «بازتاب» را از شبکه استانی سیمای مرکز خراسان جنوبی بیننده باشید. تکرار این برنامه نیز روز بعد در ساعت 16:20 پخش خواهد شد.

سال تولید: 1396