رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۸

باد مامور خداست - نمایش محتوای صدا

 

 

باد مامور خداست

Loading the player...
باد مامور خداست

شکست حمله نظامی آمریکا به ایران در صحرای طبس در 5 اردیبهشت ماه سال 1359 که به عملیات پنجه عقاب معروف بود ؛ در حقیقت شکستی مفتضحانه برای امریکا و نمونه عینی وجود امدادهای غیبی و الهی در محافظت از انقلاب اسلامی بود.

مستند « باد مامور خداست » به بررسی واقعه تاریخی شکست حمله نظامی آمریکا به ایران در صحرای طبس در سال 1359 می پردازد .

در این مستند گزارشگر برنامه با شاهدان عینی این واقعه مصاحبه می کند و کارشناسان سیاسی نیز نظرات خود را در خصوص این واقعه بیان می کنند . در این مستند ابعاد مختلف واقعه صحرای طبس بررسی می شود که از جمله آنها می توان به این موارد اشاره کرد :

تاریخ انقلاب اسلامی ایران در آن مقطع و چگونگی شکل گیری طرح این حمله از طرف آمریکا به ایران ، اهداف امریکا از این ماموریت ، نحوه اجرای نقشه حمله به ایران ، تجهیزات فنی و نظامی آمریکا در حمله ( مانند تعداد هواپیماها و هلیکوپتر ها ) ، چگونگی فرود در استادیوم شهید شیرودی و چگونگی آزادی گروگانهای آمریکایی ، چگونگی وقوع طوفان شن و نابودی برخی از تجهیزات نظامی آمریکا ، خیانت بنی صدر ، چگونگی شهادت شهید محمد منتظر قائم ، دلایل شکست حمله ، نظرات رسانه های داخلی و خارجی در مورد این حمله .

مدت زمان این مستند 30 دقیقه است و مطالب ارائه شده در آن ، پشتوانه کاملا تحقیقی داشته و بر اساس اسناد و مدارک موجود به ویژه مدارک مرکز اسناد انقلاب اسلامی تهیه شده است .

این مستند چهارم اردیبهشت ماه راس ساعت 16:20 پخش می گردد باز پخش آن روز بعد ساعت 10:00 خواهد بود .

تاریخ تولید: 1393

تهیه کننده : مسعود خسروی

گوینده : مسعود حسنی

نویسنده : منصوره عسگری دشت بیاض

گزارشگر : مسعود خسروی