سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

آیین نامه ایمنی در کارگاه های سنگبری اجرایی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

آیین نامه ایمنی در کارگاه های سنگبری اجرایی شد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: آیین نامه ایمنی در کارگاه هایآیین نامه ایمنی در کارگاه های سنگبری اجرایی شد سنگبری با هدف صیانت از نیروی انسانی و منابع مادی و پیشگیری از حوادث ناشی از کار در فرایندها و فعالیت های مرتبط با سنگبری تدوین شده  و در تمام کارگاه های سنگبری مشمول قانون کار ، لازم الاجرا است.

عباس رکنی افزود: کارفرمایان کارگاه های سنگبری فعال ، مکلف به رعایت تمام مصوبات شورای عالی حفاظت فنی و دیگر قوانین و مقررات جاری کشور هستند و کارفرمایانی که در نظر دارند کارگاه جدیدی احداث کنند و یا کارگاه موجود را توسعه دهند، مکلفند مطابق ماده 87قانون کار، نقشه های ساختمانی و طرح های مورد نظر را به لحاظ پیش بینی مسائل حفاظت فنی و بهداشت کار، برای اظهار نظر و تایید به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی محل ارسال کنند.

وی گفت: بر اساس آیین نامه کارفرما مکلف به انجام فرایند مدیریت ریسک، شامل شناسایی خطرات، ارزیابی و کنترل مخاطرات محیط کار است و باید مستندات مرتبط با این موضوع را تهیه و هر سال بازبینی و به روز رسانی کند و یک نسخه از آن باید همواره در محل کارگاه برای ارائه به بازرسان کار موجود باشد.

رکنی گفت: کارفرما مکلف است نسبت به تهیه و ارائه تجهیزات حفاظت فردی و آموزش استفاده از آنها اقدام کند و ماشین آلات و تجهیزات و ابزارهای معیوب و ناایمن را سریعا تعمیر، سرویس و رفع عیب کند.

آیین نامه ایمنی در کارگاه های سنگبری" مصوب شورای عالی حفاظت فنی موضوع ماده 86قانون کار  است که به استانها ابلاغ شده است.