رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۰ آذر ۱۳۹۸

این دو نفر - نمایش محتوای صدا

 

 

این دو نفر

Loading the player...
این دو نفر

در گوشه و کنار استان خراسان جنوبی افراد گمنامی وجود دارند که زندگی خود را صرف کمک به دیگران نموده­اند ؛ بدون آنکه کوچکترین توقعی داشته باشند . از جمله این افراد ، معلمانی هستند که در روستاهای دورافتاده و مرزی ، با عشق آموختن به فرزندان میهن ، سختی و مشقت راه را به جان می خرند تا آینده ای روشن را تضمین نمایند.

رسانه استانی بستر مناسبی برای معرفی هر چه بیشتر این افراد و خدمات ارزنده آنها و الگوسازی برای عموم مخاطبین و به ویژه نسل جوان است.

مستند رادیویی « این دو نفر» با هدف معرفی دو تن از معلمان سخت کوش استان و خدمات ارزنده آنها در روستای مرزی « امیرآباد سرچشمه » ، در شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران ) تولید می شود.

آقایان نسایی و خسروی دو معلم دلسوزی هستند که در روستای مرزی « امیرآباد سرچشمه » از توابع شهرستان قاین خدمت می­کنند و 17 سال است که در این روستا مشغول به خدمت هستتد . این معلمان دلسوز علاوه بر آموزش دانش آموزان روستا، نقش موثری در عمران و آبادی روستا ایفا کرده­اند که از جمله آنها ساخت مسجد، ساخت آرامستان، درختکاری، لوله کشی و برق کشی روستا و ... است.

در این مستند ، زندگی این دو معلم از لحظه حرکت از بیرجند به سمت روستا ، تا حضور آنان در مدرسه ، نحوه تدریس و ارتباط صمیمی با دانش آموزان ، همکاری در عمران روستا و تعامل با اهالی روستا و ... را بازگو می کند . در این مستند از دانش آموزان و اهالی روستا برای بازسازی صحنه­های واقعی فعالیت­های این معلمان زحمتکش کمک گرفته می­شود.

مدت زمان مستند رادیویی « این دو نفر» 26 دقیقه است. 

تاریخ تولید: 1394

تهیه کننده ، گزارشگر ، نریتور و صدابردار این مستند « مسعود خسروی » است .

نویسندگی این مستند را « فاطمه حسینی فر » بر عهده دارد .جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
اگر چه به این موضوع تا حالا زیاد در فیلم ها و... مهدی زاده ۱۳۹۴/۰۵/۱۱ ۱۰:۵۰

مهدی زاده
اگر چه به این موضوع تا حالا زیاد در فیلم ها و سریال های مختلف توجه شده ، اما مستندتون هم خیلی خوب بود و جای تشکر داره . برای این دو معلم آرزوی توفیق داریم . در جای جای سرزمین ما بسیارند از این معلم های عزیزی که واقعا به عشق فرزندان وطن تلاش می کنند که برای معرفی آنها باید تلاش کرد .
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۵/۱۱ ۱۰:۵۰