سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

ایمن‌سازی 90 درصدی مناطق کشور در برابر بیماری‌ها - نمایش محتوای خبر

 

 

ایمن‌سازی 90 درصدی مناطق کشور در برابر بیماری‌ها

85 تا 90 درصد مناطق کشور هم اکنون در برابر بیماری‌ها ایمن‌سازی شده اند.

رئیس اداره مراقبت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در حاشیه همایش پژوهش درتوسعه سلامت در بیرجندگفت: ایمن سازی کامل در برابر بیماریها از اولویتهای وزارت بهداشت است و برنامه های این وزارتخانه برای پیشگیری و مقابله با بیماری های نوپدید و بازپدید ادامه می یابد.

آقای سروش با بیان اینکه ایمن سازی فلج اطفال در کشور نیز هم اکنون 95 درصد است، افزود: تمام مناطق مرز شرقی کشور در برابر فلج اطفال ایمن‌سازی می‌شوند و تلاش می کنیم تا ایمن سازی در مناطق حاشیه ای و اتباع خارجی برای فلج اطفال بیش از پیش انجام شود.

وی با اشاره به اینکه طرح حذف سرخک نیز در دستور کار اداره مراقبت بیماری‌های واگیر قرار دارد گفت: کشورمان به اذعان سازمان جهانی بهداشت در حوزه کنترل بیماری‌ها و خدمات تخصصی و فوق تخصصی در ردیف کشورهای نمونه در میان منطقه مدیترانه شرقی قرار دارد.

رئیس اداره مراقبت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، آموزش را اساسی‌ترین نیاز در حوزه بهداشت و درمان عنوان کرد و افزود:آموزش سبک زندگی سالم به اتباع و مهاجران خارجی از برنامه های این وزارتخانه برای کنترل و پیشگیری از بیماریهاست تا برای خود و جامعه مشکل ایجاد نکنند.