حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۱ مهر ۱۳۹۷

ایستگاه ورزش - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ایستگاه ورزش

Loading the player...

تهیه کنندگی برنامه را «سیدعلی اصغر طهماسبی پاشا» بر عهده دارد و سایر عوامل تولید نیز عبارتند از:

مجری: عارف عابدینی

گزارشگر: محمد ضیایی، علیرضا حجی پور

تصویربرداران: محمد بهشتی، مهدی مودی، حسن اکبری، آلاله امامی، حسین شریفی نیا

دستیار تهیه کننده : ام البنین عنایتی

صدابردار : احسان جعفرزاده، ام البنین عنایتی

دستیار صدا و تصویر: علیرضا براتی، حجت امیرآبادی زاده

تدوینگر : عبدالله اسماعیلی

توجه به ورزش و تلاش بر توسعه آن در میان اقشار مختلف جامعه، امری لازم و حیاتی است. چرا که ورزش به تعادل جسم و جان آدمی می‏ انجامد، با ورزش، انسان از روحی با نشاط برخوردار می‏ شود و روح با نشاط، بدن را سرشار از طراوت و شادابی می‏ سازد و خلاصه اینکه فرد سالم، جامعه ای سالم و بانشاط را خواهد ساخت.

در همین راستا شبکه استانی سیمای مرکز خراسان جنوبی به منظور «کمک به جریان ورزش استان خراسان جنوبی»، شبکه استانی برنامه تلویزیونی «ایستگاه ورزش» را تولید و پخش می کند.

این برنامـه به صورت زنـده تولید و پخش خواهـد شـد. مجـری به همراه یک کارشناس ورزشی و یک مسئول که در استودیو حضور دارند، به بررسی موضوعات مهم ورزش استان می پردازند. محور اصلی گفتگو تحلیل، انتقاد و پیشنهاد در مورد موضوع مورد بحث است که در چند بخش ارائه می شود (مدت زمان این بخش مجموعا 40 دقیقه خواهد بود). در صورت لزوم نیز با شخص یا اشخاص مرتبط با موضوع ارتباط زنده تلفنی برقرار خواهد شد.

در لابلای بخش زنده آیتم هایی ضبطی پخش خواهد شد که عبارتند از:

- نریشن تصویر: با کمک این نریشن تصویر مخاطبین در جـریان موضـوع برنامه قرار می گیرند. بدین ترتیب با ارائه تحلیل اولیه ای که به واسطه این آیتم در برنامه ارائه می شود، کارشناس یا مسئولی که مهمان برنامه است نیاز به بیان مقدمات و تاریخچه موضوع مورد بحث نداشته و به صورت مستقیم به بحث اصلی برنامه می پردازد.

- نظرسنجی: این نظرسنجی به صورت کپشن، به تعداد 4 الی 5 نوبت و مجموعاً به مدت 5 دقیقه در طول برنامه تکرار خواهد شد تا بینندگان به صورت مستمر در جریان موضوع برنامه قرار گرفته و به صورت پیامکی، به یکی از گزینه های اعلام شده رأی دهند.

- گزارش ضبطی: در راستای موضوع برنامه، نظرات ورزشکاران و پیشکسوتان مرتبط در قالب گزارش ضبط و پخش خواهد شد.

- تصاویر ارسالی بینندگان: این بخش از برنامه دیدگاه ها و مشکلات جامعه ورزشی استان را شامل می شود که به وسیله عکس های ارسالی بینندگان پیرامون مسائل ورزشی محل سکونتشان، مطرح می شود. این آیتم می تواند به صورت مستقل از بحث برنامه نیز باشد و تحلیل کوتاهی به واسطه مجری  پیرامون این بخش ارائه شود.  

- برنامه با جمع بندی موضوع و اعلام نهایی نظرات بییندگان در نظرسنجی، به پایان می رسد.

برخی از موضوعاتی که در برنامه ایستگاه ورزش به آنها پرداخته خواهد شد عبارتند از:

علل نبودن حامیان مالی در حمایت از تیم های مختلف ، معایب و مزایای چند شغله بودن رؤسای هیأت ها ، بررسی وضعیت استادیوم جدیدالتاسیس غدیر و بررسی دلایل به بهره برداری نرسیدن آن، چالش های پیش روی تیم های لیگ برتری هندبال و ورزش زورخانه ای، جایگاه ورزش بانوان در استان، بررسی جایگاه ورزش های بومی و محلی استان (ورزش روستایی استان)، رابطه و تعامل اداره کل آموزش و پرورش و اداره کل ورزش و جوانان استان در امر شناسایی استعدادهای ورزشی در مدارس و پرورش آنها، فوتبال استان و چالش های آن. (تیم لیگ دسته دو یا سه وجود ندارد، در حالیکه در سال های نه چندان دور، تیم های دسته دومی در استان وجود داشته است)، واگذاری امکانات ورزشی به بخش های خصوصی و مشکلات ایجاد شده در استان با این رویکرد، بررسی چشم انداز توسعه ورزش استان در برنامه های پنج ساله پنجم و ششم توسعه و ....

تا پایان سال جاری تعداد 18 برنامه «ایستگاه ورزش» تولید و پخش می شود که شما هم استانی های عزیز می توانید این برنامه را در ساعت 21:45 روز جمعه هر هفته از شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی (خاوارن) مشاهده نمایید. تکرار برنامه نیز در ساعت 13:05 روز شنبه پخش خواهد شد.

سال تولید: 1395


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
پرداخت به مسائل ورزش استان در کمک به ورزش خوب و... حسن ۱۳۹۶/۰۷/۱۸ ۲۳:۱۷

حسن
پرداخت به مسائل ورزش استان در کمک به ورزش خوب و تاثیرگذار است
+2 (2 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۷/۱۸ ۲۳:۱۷