جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

ایران هرگز تسلیم آمریکا نمی‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

ایران هرگز تسلیم آمریکا نمی‌شود

فرمانده کل سپاه: چیزی در تاریخ وجود ندارد که ثابت کند ایران اسلامی سر تسلیم در برابر آمریکا فرود آورده است

فرمانده کل سپاه: چیزی در تاریخ وجود ندارد که ثابت کند ایران اسلامی سر تسلیم در برابر آمریکا فرود آورده است.

 

در ابتدای این کنگره پس از قرائت قرآن، دعای فرج و سرود جمهوری اسلامی ایران، پیام رهبر معظم انقلاب در خصوص این کنگره به صورت تصویری پخش شد.


فرمانده کل سپاه: چیزی در تاریخ وجود ندارد که ثابت کند ایران اسلامی سر تسلیم در برابر آمریکا فرود آورده است

سردار جعفری با گرامیداشت یاد و نام شهدای ایران اسلامی گفت: امیدواریم به برکت خون شهدا، ایمان و بصیرت عمیق تری داشته باشیم.

وی با اشاره به نظرسنجی‌های انجام شده تا مهرماه، خراسان جنوبی، را در خصوص دفاع و پشتیبانی از اهداف و ارزش‌های انقلاب اسلامی پیشتاز دانست و گفت: باید به این مهم افتخار کنیم و آن را در قرنی که غلبه مستضعین بر مستکبران نامگذاری شده است را حفظ کنیم.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: نباید از تهدیدات هراس داشته باشیم و راه شهدا و پایداری را ادامه دهیم.
سردار جعفری با بیان اینکه به برکت خون شهدا اکنون استکبار به ذلت کشیده شده و دشمن را وادار به عقب نشینی کرده است، افزود: ملت ایران هم اکنون پرچمدار مسیر الهی اند و بسیاری از کشور‌ها هم اکنون در حال الگوگیری از آن‌ها هستند و راه مقاومت در برابر استکبار جهانی را ادامه میدهند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بزرگترین دستاورد خون شهیدان را بقای جمهوری اسلامی ایران و توسعه مقاومت در منطقه و جهان عنوان کرد و گفت: اقتدار و همینه آمریکا امروز پایین‌تر از گذشته است و اکنون رو به زوال می‌رود.

سردار جعفری با اشاره به شکست‌های پی در پی آمریکا از ملت بزرگ ایران گفت: امروز مقاومت مردم ما در 40 سال عمر پربرکت نظام جمهوری اسلامی، باعث شده تا انقلاب اسلامی و فرهنگ مقاومت الگویی برای آزادگان جهان باشد.
وی افزود: مقاومت حزب الله لبنان در برابر اسرائیل، مقاومت مردم عراق، یمن و سوریه در برابر جنایات مستکبران، همه را امروز مدیون ایستادگی شهدای ایران اسلامی در برابر ظلم و استکبار هستیم.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه چیزی در تاریخ وجود ندارد که ثابت کند ایران اسلامی سر تسلیم در برابر آمریکا فرود آورده است، گفت: امروز بزرگترین روزنامه‌های کشور آمریکا نیز خود، اقرار به شکست آمریکا در برابر ایران می‌کنند.

سردار جعفری به برنامه ریز‌های دشمنان برای خدشه وارد کردن به امنیت کشور گفت: دشمن همیشه با مردم ولایتمدار و دین دار روبه رو است، ملتی که معنویتش با خون پاک شهدا تضمین شده است.
وی با بیان اینکه ملت بزرگ ایران راه الهی را در پیش گرفته است، گفت: ملت ایران به دستورات الهی که در قرآن کریم بار‌ها و بار‌ها به آن اشاره شده است را عمل می‌کنند.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: یاری دین خدا رمز پیروزی‌ها و موفقیت‌های ما و شکست‌های پی در پی دشمنان ماست.

 

فرمانده کل سپاه: پاسخ انقلاب اسلامی ایران به تهدیدات دشمنان
فرمانده کل سپاه گفت: ایران اسلامی به همه کسانی که از مقاومت ملت ما درس عبرت نگرفته اند پاسخ می‌دهد.
سردار جعفری در حاشیه برگزاری کنگره ملی دو هزار شهید استان در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار صدا و سیما گفت: راه پیروزی و مقاومت در منطقه و جهان ادامه دارد.
فرمانده کل سپاه به تمامی کسانی که هنوز از مقاومت ملت ایران درس عبرت نگرفته اند پیام داد.

 

تولیت آستان قدس رضوی: بیداری امروز ملت‌های مسلمان جهان به برکت خون شهدای انقلاب و ایران اسلامی است

آیت الله رئیسی با بیان اینکه در زمان امام حسین (ع) دشمنان تلاش کردند، عاشورا در همان عاشورا بماند، اما به برکت خون سیدالشهدا عاشورا روز شکوفایی این حرکت عظیم شد، افزود: خون امام حسین (ع) و یارانش از دنیا جهل زدایی کرد و امروز هم در امتداد این حرکت، خون شهدای ما سبب بیداری اسلامی در کشور‌هایی همچون یمن، مصر، تونس و آفریقا شده است.
نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری، افزود: شهدا با علم و اختیار، جان خود را کف دست گذاشتند و با الگو گرفتن از انبیاء الهی به عالیترین مقام که همان شهادت است نائل شده اند.

آیت الله رئیسی، با اشاره به اینکه شهدا وجه الله هستند، افزود: کسی به درجه رفیع شهادت می‌رسد که جز خدا را نبیند و تنها هدفش خدا باشد.
تولیت آستان قدس رضوی، با بیان اینکه شهدا با شهادت خود فرهنگ ایستادگی و مقاومت در برابر ظلم را در جامعه نهادینه کردند، افزود: آنچه که امروز برای انقلاب اسلامی ایران موفقیت محسوب می‌شود، همه به برکت خون شهداست.
وی همچنین خطاب به مردم استان گفت: مردان و زنان غیرتمند و شهیدپرور خراسان جنوبی، دلدادگی به انقلاب، نظام و رهبری از امتیازات شماست و بدانید که راه فرزندان شما همواره ادامه خواهد داشت.
نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری، خراسان جنوبی را استانی با کمترین نرخ جرم در کشور دانست و افزود: مردم این استان با تمام کمبودها، مشکلات و خشکسالی‌ها همچنان در خط مقدم پاسداری از انقلاب، پیروی از رهبر معظم انقلاب و پاسداشت خون شهدا مانده اند.

همچنین از تمبر یادبود کنگره ملی دو هزار شهید خراسان جنوبی رونمایی و این تمبر بدست آیت الله رئیسی تولیت آستان قدس رضوی و سردار جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ممهور شد.

تلاش 3 ساله و شبانه روزی خراسان جنوبی برای ترویج فرهنگ شهادت
فرمانده سپاه انصارالرضای استان در ابتدای این مراسم با قدردانی از تلاش‌های سه ساله دست اندرکاران بزرگترین رویداد فرهنگی سال در خراسان جنوبی و خیرمقدم به مهمانان گفت: تکریم و بزرگداشت خانواده معظم شاهد و زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا از مهمترین اهداف برگزاری کنگره ملی دو هزار شهید خراسان جنوبی است.
سردار قاسمی، در خصوص فعالیت‌های 3 ساله این کنگره گفت: تشکیل کمیته‌های مختلف و برنامه‌های ایثارگری و مقاومت در بین اقشار مختلف از جمله مساجد، خانواده ها، کانون‌های فرهنگی و مدارس در مدت این 3 سال انجام شده است.
وی افزود: به برکت برگزاری کنگره ملی دو هزار شهید امسال تمام برنامه‌ها در خراسان جنوبی پیوست معنوی شهادت داشته و فضای استان رنگ و بوی ایثار و شهادت به خود گرفته است.

فرمانده سپاه انصارالرضای استان با بیان اینکه تلاش شده زندگی نامه و آثار شهدا، مصاحبه با خانواده ها، همرزمان و بستگان شهدا جمع آوری شود، گفت: مردمی کردن برنامه‌های کنگره با حضور پررنگ مردم و جوانان انقلابی، تولیدات فضای مجازی، یادواره‌ها و اجلاسیه‌های مختلف، اهداء بسته‌های حمایتی از سوی خانواده شهدا به محرومان، تمرکز خدمات رسانی به محرومان با یاد شهدا، تولید فیلم‌ها و مستندات، دیدار با خانواده معظم شهدا، ترویج نذر و گفتمان سازی فرهنگی و تلاش در جهت اثربخشی و کیفی کردن برنامه‌ها از مهمترین اقدامات صورت گرفته در این مدت بوده است.
سردار قاسمی افزود: همچنین ساخت المان‌های ویژه شهدا، تولید 733 برنامه فرهنگی، چاپ بیش از 130 کتاب و 300 کتابچه جیبی از دیگر اقدامات صورت گرفته در این کنگره ملی بوده است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی