جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

ایجاد 6 رشته جدید در دانشگاه بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد 6 رشته جدید در دانشگاه بیرجند

alt

رئیس دانشگاه بیرجند از موافقت شورای گسترش آموزش عالی با پذیرش دانشجو در 6 رشته جدید دراین دانشگاه خبرداد .

این رشته ها شامل رشته کارشناسی ارشد فلسفه و کلام اسلامی ،  مهندسی آب ،  دانش اجتماعی و جغرافیای سیاسی همچنین کارشناسی روزانه فلسفه و کلام اسلامی و کارشناسی هنر اسلامی است.

رئیس دانشگاه بیرجند با بیان اینکه هم اکنون بیش از 12 هزار دانشجو در دانشگاه بیرجند درحال تحصیل هستند افزود : با پذیرش دانشجویان جدید این رقم به بیش از 13 هزار دانشجو خواهد رسید .

میری گفت:  در حال حاضر 130 رشته کارشناسی ارشد در این دانشگاه وجود دارد  که 750 دانشجو در این مقطع پذیرش شده اند همچنین 50 دانشجو نیز در مقطع دکتری در 23 کدرشته پذیرش خواهند شد.

میری با اشاره به اینکه در سال تحصیلی جدید بیش از سه هزار دانشجوی جدید الورود در رشته های کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری پذیرش می شود گفت : سال تحصیلی جدید دانشگاه از 23 شهریورماه آغاز می شود که دو هزار و 300 دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی ارشد در سال تحصیلی 92-93 پذیرش خواهند شد.

رئیس دانشگاه بیرجند از اعطای خوابگاه به 100 درصد دانشجویان متقاضی دختر خبرداد و تصریح کرد: ظرفیت لازم فراهم شده تا دانشجویان در خوابگاههای ملکی و خودگردان اسکان داده شوند و اولویت در واگذاری خوابگاههای ملکی با دانشجویان دارای رتبه برتر علمی می باشد.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی