سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

ایجاد 4 هزار فرصت شغلی جدید دراستان - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد 4 هزار فرصت شغلی جدید دراستان

alt

چهار هزار فرصت شغلی جدید در خراسان جنوبی ایجاد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی از ایجاد چهار هزار و 183 نفر فرصت شغلی از  آغاز امسال تاکنون  در استان خبر داد و گفت: اطلاعات این افراد به عنوان شاغل جدید در سامانه رصد ثبت شده است.

 محمدی گفت: سهمیه اشتغال استان بدون احتساب بخش مسکن بوده و مسکن امسال از سهمیه اشتغال استان حذف شده است.

به گفته وی، تاکنون هفت میلیارد و 100 میلون تومان به استان ابلاغ شده است که این رقم 30 درصد تسهیلات اشتغال خانگی به استان ابلاغ شده است.

وی افزود: از این رقم چهار میلیارد تومان به کمیته امداد، یک میلیارد و 500 میلیون تومان به صندوق مهر امام رضا(ع)، 700 میلیون تومان به سازمان بهزیستی و 500 میلیون تومان به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ابلاغ  شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی عنوان کرد: از ابتدای ابلاغ قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی تاکنون در استان 19 هزار و 164 مجوز صادر شده که از این تعداد 16 هزار و 541 مورد برای دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی شدند.

محمدی میزان پرد اختی سهمیه اشتغال خانگی سال 90 را حدود 19 میلیارد تومان اعلام کرد.

وی با بیان اینکه سهمیه مشاغل خانگی سال گذشته استان اواخر اسفند ماه ابلاغ شده و هم اکنون نیز پرداخت این تسهیلات ادامه دارد، افزود: رقم تسهیلات 18 میلیارد و 700 میلیون تومان بوده که از این رقم 47 درصد جذب و 53 درصد باقیمانده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی افزود: تاکنون هشت میلیارد و 800 میلیون تومان در استان پرداخت شده است.

براساس دستور العمل ابلاغی به کارگروه اشتغال استان، پنج درصد سهمیه اشتغال برای اشتغال معتادان بهبود یافته و 30 درصد  سهمیه به اشتغال مناطق روستایی و محروم اختصاص می یابد.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی