رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

ایجاد 116 فرصت شغل با اجرای طرح بین المللی ترسیب کربن در سربیشه - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد 116 فرصت شغل با اجرای طرح بین المللی ترسیب کربن در سربیشه

با اجرای طرح بین المللی ترسیب کربن در شهرستان سربیشه استان خراسان جنوبی ، از آغاز امسال 116 فرصت شغلی ثابت در این شهرستان ایجاد شد.

یاری ، مدیر طرح بین المللی ترسیب کربن گفت : این فرصت های شغلی با پرداخت 700 میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان ایجاد شده است .

آقای یاری افزود : شغل های ایجاد شده در بخش های صنایع دستی شامل توبافی ، منگوله بافی ،عروسک بافی ،گلدوزی بلوچی ،حوله بافی ،پشتی بافی ،قالی بافی  وسکه دوزی  ودر بخش کشاورزی شامل طرح های پرورش قارچ ،گلخانه روستایی ،پرواربندی شتر ،گاوداری  واحداث باغ عناب است.

وی گفت : طرح بین الملل ترسیب کربن از سال 82 در شهرستان سربیشه با هدف احیای مراتع بیابانی و توانمندسازی گروههای توسعه روستایی در دشت حسین آباد غیناب آغاز شد که تا کنون حدود 30 هزار هکتار از اراضی این منطقه احیا و برای 417 شغل ایجاد شده است .

همچنین مدیر طرح بین المللی ترسیب کربن در استان از آغاز کاشت 23 هزار اصله نهال در مراتع بیابانی شهرستان خوسف خبر داد .

مدیر طرح بین المللی ترسیب کربن در استان گفت  :این نهال ها تا پایان دی ماه در اراضی بیابانی سرچاه عماری شهرستان خوسف کاشته می شود .

یاری گفت : سال گذشته نیز در طرح ترسیب کربن سربیشه 9 هزار و 600 اصله نهال در 50 هکتار از مراتع این شهرستان کاشته شد .

احیای مراتع و بیابان‌ها ، تثبیت شن‌های روان ، کاشت گونه‌های مقاوم به خشکی ، راه اندازی صنایع کوچک و زودبازده و طرح های خوداشتغالی از جمله مزایای طرح بین المللی ترسیب کربن است که برای اولین بار 11 سال پیش در خراسان جنوبی آغاز شد و اکنون در 12 استان کشور اجرا می شود.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی