جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

ایجاد هنرستان هوانوردی در فرودگاه بین المللی بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد هنرستان هوانوردی در فرودگاه بین المللی بیرجند

هنرستان هوانوردی در فرودگاه بین المللی ایجاد خواهد شد.

سلامی ، مدیر کل فرودگاه های استان از ایجاد هنرستان هوانوردی در سایت قدیم فرودگاه بیرجند خبر داد .

سلامی با بیان اینکه گام های اولیه برای فعالیت آموزشگاه خلبانی در فرودگاه با استفاده از یک فروند هواپیمایی فوق سبک برای پرورش متخصصان این صنعت در استان برداشته شده ، گفت : این هنرستان از مهرماه آینده هنرجو می پذیرد .

وی افزود : با توجه به نیاز استان این آموزشگاه می تواند در آینده ای نزدیک به یک آموزشگاه بزرگ در شرق کشور و ایرتاکسی و ایرلاین توسعه یابد که در نهایت سبب توسعه استان می شود .

وی با اشاره به اینکه فرودگاه خراسان جنوبی به‌ عنوان بیست و یکمین ایستگاه حج تمتع در کشور به تصویب رسیده گفت : پروازهای عتبات عالیات در فرودگاه‌های خراسان‌جنوبی افزایش می‌یابد .

مدیر کل فرودگاه های استان اظهار کرد : منطقه‌ای قابل توسعه است ، که به فرودگاه‌ها آن رسیدگی بیشتری شود و هیچ منطقه‌ای قابل توسعه نخواهد بود مگر اینکه حمل و نقل آن درست باشد .

سلامی خاطرنشان کرد : از جمله اقدامات اخیر ، تصویب طرح توسعه ترمینال فرودگاه ، که فضای فعلی آن 1600مترمربع است و با احداث توسعه جدید به 5 هزار مترمربع افزایش می یابد ، که اعتبار اولیه آن 600 میلیون تومان و ساخت آن نیز 23 میلیارد تومان اعتبار نیاز است .

وی تصریح کرد : نصب دستگاه ناوبری ‌، نصب کنسول‌ها (میزکار دستگاه‌های ارتباطی) که اعتبار خارجی آن 5 میلیون بوده از محل اعتبارات داخلی تأمین شده و به یک سوم کاهش یافته عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه ایجاد پروازهای چارتری نیز در دستور کار است ، گفت : سامانه اطلاعات پرواز راه اندازی شده و مسافران اطلاعاتی نظیر نشستن هواپیما و بازشدن کانتر برای دریافت کارت پرواز و همچنین ساعت پرواز و تأخیر ورودی یا خروجی از طریق مانیتورها دریافت کنند .

مدیر کل فرودگاه های استان گفت : برای افزایش پروازها 3 راهکار وجود دارد از جمله راه‌اندازی چارتری در استان , راه‌اندازی هواپیمای ایرلاین در استان که نیاز به سرمایه‌گذاری دارد و خرید هواپیما و سپردن آن به دست شرکت‌های هواپیمایی تا در استان فعالیت کند .

سلامی با اشاره به اینکه ساختمان حفاظت سپاه با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال در حال ساخته شدن است افزود : از دیگر اقدامات صورت گرفته در فرودگاه بیرجند به روز رسانی تجهیزات برق و تیم‌های ناوبری ، بازسازی سایت‌های ناوبری و گاز رسانی است .

وی اظهار کرد : استان ما در نوبت دریافت گواهینامه فرودگاهی یعنی سندی که نشانه سطح بالایی از ایمنی و خدمات در فرودگاه است ، قرار گرفته که پس از بازدیدهای نهایی ، در سال آینده گواهینامه را دریافت خواهیم کرد .

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای خراسان جنوبی