سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی از اولویت های وزارت جهاد کشاورزی - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی از اولویت های وزارت جهاد کشاورزی

یکی از اولویت های وزارت جهاد کشاورزی ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی است.

ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی از اولویت های وزارت جهاد کشاورزی است .

صفایی ، معاون وزیر جهاد کشاورزی در دیدار با استاندار خراسان جنوبی گفت : از توان بنیاد برکت می توان به منظور ایجاد طرح های کشاورزی و سرمایه گذاری استفاده کرد .

صفایی با اشاره به جذب سرمایه گذار خارجی در حوزه کشاروزی افزود : در صورت آماده بودن طرحی که توجیه اقتصادی داشته باشد آمادگی داریم تا از ظرفیت موجود به نحو مطلوب و با اولویت خراسان جنوبی ، استفاده کنیم .

وی با اشاره به عبور کشاورزی سنتی و رسیدن به کشاورزی مدرن افزود : مطابق با قانون ، 24 محصول زراعی و باغی در صورت تشخیص به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری خواهد شد که در این استان گندم ، پنبه ، انار و زرشک به صورت تضمینی خریداری شده است .

وجه اله خدمتگزار ، استاندارخراسان جنوبی نیز با اشاره به فرآوری محصولات کشاورزی گفت : هم اکنون به دلیل نبود صنایع تبدیلی و فرآوری ، بسیاری از محصولات به صورت خام به فروش می رسد و سود حاصل از این فروش بییشتر از آنچه که نصیب کشاورزان و روستائیان شود نصیب دلالان و واسطه گران می شود .

وجه اله خدمتگزار افزود : باتوجه به خشکسالی های چندین ساله در استان و نیز کمبود نزولات آسمانی لازم است تا حداقل های معیشت برای روستائیان خراسان جنوبی فراهم شود تا از مهاجرت و رشد حاشیه نشینی در شهرها و بروز آسیب های اجتماعی در این مناطق کاسته شود .

منبع : معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی