سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

ایجاد زمینه اشتغال با آموزش های فنی و حرفه ای - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد زمینه اشتغال با آموزش های فنی و حرفه ای

با آموزش های فنی و حرفه ای زمینه اشتغال ایجاد خواهد شد.

حجت الاسلام عبادی ، نماینده مردم شهرستانهای بیرجند ، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی از مرکز فنی و حرفه ای برادارن بیرجند بازدید کرد.

حجت الاسلام عبادی در این بازدید فنی و حرفه ای را چشمه جوشان اشتغال دانست و گفت : فرهنگ مهارت آموزی فنی و حرفه ای در جامعه ناشناخته مانده و جوانان با آن آشنایی زیادی ندارند .

نماینده مردم شهرستانهای بیرجند ،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی همچنین در جمع کارکنان اداره کل فنی و حرفه ای با اشاره به اینکه کشورهایی پیشرفته ای همچون آلمان و لهستان از آموزشهای فنی و حرفه ای برای اشتغالزایی و پیشرفت کشورشان به خوبی بهره برده اند گفت: این آموزشها در کشور ما هم با توجه به ضروروت اقتصاد مقاومتی باید جایگاه خود را بدست آورد .

خوشایند ، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای هم در این بازدید با اشاره به فعتالیت 22 مرکز فنی و حرفه ای با 125 کارگاه در استان گفت : این کارگاهها ظرفیت برگزاری 400 حرفه را دارند .

خوشایند با اشاره به اینکه در 7 ماه گذشته یک میلیون و 558 هزار نفر ساعت آموزش در مراکز دولتی برگزار شده است از مسئولان خواست برای گسترش فرهنگ کارآفرینی در جامعه بیشتر تلاش کنند .

منبع : معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی