سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

ایجاد اشتغال اولویت دولت و مدیران اجرایی - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد اشتغال اولویت دولت و مدیران اجرایی

معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری خواستار فراهم شدن زیرساخت های مورد نیاز در امر اشتغال شد و افزود: باید زمینه سرمایه گذاری در استان بیش از پیش فراهم شود.

رضایی با اشاره به اینکه آموزش مهارت به جویندگان کار از مهمترین عوامل کاهش نرخ بیکاری است از فنی و حرفه ای خواست متناسب با نیازهای واحدهای تولیدی ، دوره های اموزشی برگزار کند.

خوشایند مدیرکل فنی و حرفه ای هم گفت : در 10 ماهه امسال 20 هزار نفر از دوره های آموزشی فنی و حرفه ای بهره مند شده اند.

سنجری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم با اشاره به اینکه تعهد اشتغال امسال استان 7 هزار و 900 شغل است و  در 10 ماهه امسال 90 درصد تعهد اشتغال محقق شده است گفت: به طور جد پیگیر حل مشکلات اقتصادی واحدهای تولیدی استان هستیم.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندارهمچنین در کارگروه تخصصی امور اقتصادی با اشاره به وجود محصولات راهبردی در استان گفت: با معرفی و برندسازی این محصولات ، زمینه اشتغالزایی بیشتر در این حوزه فراهم می شود.

رضایی با بیان اینکه خراسان جنوبی نسبت به سایر استان ها دارای مجتمع های بین راهی کمتری است،بر تقویت مجتمع های بین راهی تاکید کرد.

هادربادی رئیس سازمان جهاد کشاورزی هم با اشاره به اینکه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی می تواند زمینه را برای فروش مستقیم این محصولات توسط خود کشاورزان فراهم و از ورود دلالان به بازار جلوگیری کند گفت: صندوق توسعه بخش کشاورزی استان هم اکنون در 10 شهرستان با 108 تشکل و 22میلیارد و 660میلیون تومان سرمایه فعال است.