رونق تولید ملی | شنبه، ۴ خرداد ۱۳۹۸

آیت ا... نوری همدانی: قیام 19 دی، از نقاط عطف پیروزی انقلاب - نمایش محتوای خبر

 

 

آیت ا... نوری همدانی: قیام 19 دی، از نقاط عطف پیروزی انقلاب

 

آیت ا... نوری همدانی گفت: قیام خونین 19 دیماه مردم قم در سال 1356 یکی از نقاط عطف پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود.

وی امشب در دیدار اقشار مختلف مردم شهرستان قاین با اشاره به قیام خونین مردم قم در 19 دیماه 1356 در پی اهانت روزنامه اطلاعات به امام خمینی(ره) گفت: این اقدام توهین آمیز باعث خشم انقلابی مردم قم در 19 دی ماه شد که این راهپیمایی از سوی رژیم شاهنشاهی به خاک و خون کشیده شد.

آیت ا... العظمی نوری همدانی با اشاره به اینکه مردم  قم نقش مهمی در پیروزی انقلاب داشتند افزود: با سرنگونی رژیم پهلوی و پیروزی انقلاب، حکومت اسلامی پس از قرنها حکومت ظلم و استبداد، دوباره به دست رهبری و نایب امام زمان (عج) رسید.

وی حکومت صالحان را سیره پیامبران الهی دانست و گفت: خداوند هدایت انسانها را بر عهده پیامبران و  پس از آن برای اهل بیت پیامبر  علیهم السلام قرار داده است و این رسالت هم اکنون بر دوش ولایت فقیه است.

. آیت ا... العظمی نوری همدانی حفاظت از انقلاب و آرمانهای امام و شهدا را وظیفه همگان دانست و بر اهمیت اقامه نماز جمعه تاکید کرد و گفت: نماز جمعه از مظاهر انقلاب اسلامی  است که باید هرچه پررنگ تر و باشکوهتر برگزار شود.

وی با بیان اینکه استکبار از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی لحظه ای از ضربه زدن به نظام کوتاه نیامده است افزود: مردم با حضور در تمام صحنه ها ، توطئه ها و ترفندهای شوم دشمنان اسلام را خنثی کرده اند و  هم اکنون نیز در  صحنه بودن یک وظیفه همگانی است.

آیت ا... العظمی نوری همدانی در بخش دیگری از سخنانش، به بیداری اسلامی در کشورهای عربی اشاره کرد و آن را برخاسته از انقلاب اسلامی و حرکت مردم ایران در مبارزه با ظلم و استبداد دانست.

وی همچنین با اشاره به سوابق انقلابی مردم قاین و نقش آنها در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: مردم این شهرستان با حضور در تمام صحنه ها ثابت کرده اند تا پای جان از انقلاب و آرمانهای اصیل آن دفاع می کنند.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی