سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

آیت الله نوری همدانی: انقلاب اسلامی ایران ،امتداد نهضت عاشورا - نمایش محتوای خبر

 

 

آیت الله نوری همدانی: انقلاب اسلامی ایران ،امتداد نهضت عاشورا

آیت الله  نوری همدانی گفت: نهضت عاشورا ، الهام بخش انقلاب اسلامی ایران است و انقلاب ما در خط کربلا  و در امتداد عاشورا شکل گرفته است.

وی امشب در  دیدار اقشار مختلف مردم شهرستان نهبندان افزود: مسیر حرکت انقلاب اسلامی را خون حضرت سید الشهدا (ع) مشخص کرده و افتخار مان این است که در امتداد عاشورا و آرمانهای مقدس آن حرکت می کنیم.

آیت الله نوری همدانی، ولایت فقیه را نعمتی بزرگ برای نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: در رژیم شاهنشاهی پهلوی، مردم دچار خودباختگی و پوچی شده بودند و امام خمینی (ره) با حرکت عظیم شان ،خود شناسی ، خوداتکایی و اعتماد به نفس را برای ملت ایران به ارمغان آورد .

وی اسلام، ولایت فقیه و مردمی بودن را از ارکان اصلی انقلاب اسلامی نام برد و افزود: انقلاب اسلامی ایران تنها و تنها متکی به رای و حضور  مردم در صحنه های مختلف است و ملت ایران این موضوع را با حضور در صحنه های مختلف و دفاع مقدس ثابت کرده است.

آیت الله نوری همدانی در خصوص نقش ولایت فقیه در نظام مقدس جمهوری ایران هم گفت: امام راحل تاکید داشتند حکومت شاهنشاهی باید ریشه کن شود زیرا معتقد بودند تنها این انقلاب اسلامی است که آمده تا زمینه ظهور انقلاب حضرت مهدی (عج ) را فراهم سازد .

وی افزود: امام راحل با حرکت انقلابی شان مستضعفان جهان را بیدار  کرد و امروز به برکت ولایت فقیه و خودباوری جوانان، شاهد موفقیت های روز افزون ایران در عرصه های گوناگون هستیم.

آیت الله العظمی نوری همدانی  افزود : استکبار جهانی و رژیم های دست نشانده آن با مشاهده این پیشرفت ها به هراس افتاده اند و دشمنی شان با ملت ایران هر روز بیشتر می شود .

در ابتدای این دیدار امام جمعه نهبندان هم حضور آیت الله العظمی نوری همدانی در این شهرستان را بعد از سفر رهبر معظم انقلاب در سال 1378 ، از به یاد ماندنی ترین رویداد های تاریخی نهبندان عنوان کرد.

حجت الاسلام خزاعی ولایت مداری را مهمترین ویژگی مردم شهرستان نهبندان دانست و گفت: از آنجا که این شهرستان در خط مقدم تهاجم فرهنگی دشمن قرار دارد تقویت پایگاه های علمی در حوزه های علمیه و مراکز دانشگاهی نهبندان ضروری است.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی