سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

آیت الله نوری همدانی : امام خمینی، احیاگر اسلام ناب محمدی(ص) - نمایش محتوای خبر

 

 

آیت الله نوری همدانی : امام خمینی، احیاگر اسلام ناب محمدی(ص)

 آیت الله نوری همدانی گفت: امام خمینی (ره) با پیروزی انقلاب اسلامی با همتی بلند در برابر استکبار جهانی ایستاد و اسلام را دوباره احیا کرد.

وی امشب در دیدار حوزویان، دانشگاهیان و فرهنگیان خراسان جنوبی در بیرجند گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی، آزادی، استقلال و فرهنک اسلامی نصیب ما شد و ما باید اسلام را به عظمت اول خود برگردانیم.

آیت الله نوری همدانی افزود: اگر کسی بخواهد امروز با فرهنگ انقلاب آشنا شود باید تاریخ اسلام و کشور را مطالعه کند که چگونه پیامبر اکرم(ص) در صدر اسلام، جهان را با علم و فرهنگ و سیاست اسلامی آشنا و مقدمه تشکیل نظام جهانی مبتنی بر فرهنگ و تمدن اسلامی را فراهم کرد.

وی ادامه داد:اسلام در زمان پیامبر (ص) و اهل بیت علیهم السلام پیشرفت های زیادی کرد و فرهنگ اسلامی گام به گام کشورها را در نوردید و جهاد گران با بازوان توانمند خود موانع را از پیش رو بر می داشتند و فرهنگی به وجود آمد که منحصر به فرد بود.

آیت الله نوری همدانی گفت:در آن زمان که آمریکا در صحنه جغرافیا وجود نداشت، تمدن اسلامی در اوج پیشرفت بود و امروز باید این عظمت و اقتدار مسلمانان را دوباره احیا کرد.

وی با اشاره به اینکه ما در اسلام سلطنت نداریم و دین اسلام مردم محور است گفت: با استقرار نظام های استبدادی و سلطنتی در ایران و جهان اسلام، ظلم ستیزی در جامعه گسترش پیدا کرد و در پی همین تهاجم نظامی ، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی، آمریکای جنایتکار، کشورهای اسلامی را زیر سیطره خود قرار داد .

آیت الله همدانی گفت: آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم نیز نبض دنیا را در دست گرفت و سازمان ملل را برای تثبیت سلطه خود  بوجود آورد.

 وی افزود: در شرایطی که استکبار جهانی سودای سلطه کامل بر ایران و جهان اسلام را در سر می پروراند امام خمینی (ره) که مجاهدی توانمند و فریاد رسی قدرتمند بود برای نجات اسلام، در برابر استکبار جهانی تا دندان مسلح  ایستاد و اسلام به پیروزی رسید.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند نیز گفت: امروز دانشگاهیان و حوزویان، به اسلام و ولایت فقیه که میراث امام راحل است با تمام وجود وفادارند و تلاش می کنند برای همیشه در خدمت ولایت فقیه باشند تا زمنیه ظهور ولی عصر (عج) فراهم شود.

حجت الاسلام و المسلمین رضایی افزود: علم بدون معنویت و معرفت هیچ سندی ندارد و علوم تجربی و الهی در فرهنگ اسلامی ما از هم جدا نبوده و نخواهند بود.

در این دیدار 2 نفر به نمایندگی از فرهنگیان و دانشگاهیان استان، گزارشی از فعالیت مدارس قرآنی و مراکز فرهنگی در مدارس و دانشگاهها ارایه کردند.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی