جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

اوضاع کرونای خراسان جنوبی بحرانی است - نمایش محتوای خبر

 

 

اوضاع کرونای خراسان جنوبی بحرانی است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، استاندار در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا با بیان اینکه اوضاع کرونا داوضاع کرونای خراسان جنوبی بحرانی استر استان بحرانی است، گفت: آمار بالای روزانه ۱۰ تا ۱۲ نفر فوتی در استانی که ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارد اصلا شرایطی عادی را نشان نمی دهد.
 
آقای ملانوری با بیان اینکه شرایط کرونا هم برای مردم و هم برای دولت کاهش درآمد‌ها و افزایش هزینه‌ها را به دنبال دارد افزود: ضمن حفظ سلامت مردم، باید تلاش کنیم تا دراین شرایط آسیب‌های اجتماعی افزایش پیدا نکند.

وی  گفت: اگر میخواهیم به مسائل و مشکلات خاص کرونا فائق آییم، چاره‌ای جز مدیریت محلی و بومی نداریم.

آقای ملانوری  افزود: در این شرایط خاص نباید منتظر ابلاغ‌ها از سوی ستاد ملی مقابه با کرونا بمانیم، لذا باید از اختیاراتی که به ما در استان به عنوان نماینده عالی دولت داده شده استفاده کنیم .

اسیتاندار گفت: باید با یک خرد جمعی و بارش افکار در قالب یک مدیریت بومی و محلی برای مقابله با کرونا، با دادن پیشنهادات اصولی و همه جانبه یک تصمیم قاطع بگیریم تا از این بحران عبور کنیم.

وی گفت: با تشکیل یک قرارگاه متناسب با شرایط استان کمیته‌ها فعال شوند و دستگاه‌های اجرایی در بخش صنعت، معدن، کشاورزی، تولید و اصناف پروتکل‌های لازم را وضع و به جلسه بعدی ستاد استانی مقابله با کرونا بیاورند.

ملانوری با ملزم کردن شهرداران و دهیاران در مورد مدیریت تجمعات در آرامستان‌ها گفت: در خصوص محدودیت در آرامستان‌ها تجمع بالای ۱۰ نفر ممنوع و عواقب سوء مدیریت آن متوجه شهرداران و دهیاران است.

در این جلسه مطرح شد ۱۶ رسته شغلی آسیب دیده از کرونا میتوانند با مراجعه به ۱۰ موسسه و بانک عامل تسهیلاتی با سود ۱۲ درصد دریافت کنند.