سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

اورینب - نمایش محتوای صدا

 

 

اورینب

Loading the player...
اورینب

 

از جمله ابزارهای هنری پرداخت به موضوع محرم، استفاده از نمایش رادیویی است که بهره گیری از آن در جهت تقويت آموزه ‌هاي اخلاقي، انساني، عاطفي، ملی، مذهبي و اجتماعي در میان مخاطبان موثر است. شبکه استانی صدای خراسان جنوبی جهت پرداخت به موضوع محرم و آموزه های آن، نمایش رادیویی «اورینب» را تولید نموده است.

این نمایش روایتی است از زندگی «اورینب»، برگرفته از کتاب سفر به جنون (نوشته عبدالرضا فریدزاده). اورینب، همسر عبدالله بن سلام بود که شوهرش به طمع جاه و جلال و وعده زر و زور در دستگاه یزید، طلاقش داده است. یزید در طمع ازدواج با اوست و ابوهریره (مشاور عالی دربار خود) را برای خواستگاری به نزد اورینب می فرستد....

اما اورینب از پذیرش این درخواست امتناع کرده و چنان جواب کوبنده ای می دهد که ابوهریره در پاسخ می گوید: جوانمردی حسین! چه قصه شنیدنی شود برای تاریخ! کجایی یزید؟ کجایی امیرالمومنین؟ کجایی که باید از این پس آرزوی داشتن اورینب، زیباترین دختر عرب را به گور ببری! کجایی یزید... .

مدت زمان این نمایش رادیویی 7 دقیقه است.

تاریخ تولید: 1394

تهیه کنندگی این نمایش را «هانیه پیرامی» و کارگردانی آن را «مهدی حقگو» برعهده دارد .

نویسنده «سمیه محسنی نیک»و بازیگران نمایش فرشته بهمن زاده (در نقش اورینب) ، مهدی حقگو (در نقش ابوهریره)، و احمد حسینی مقدم (در نقش یزید) هستند.

صدابردار «هانیه پیرامی» است.