سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

آوای کتاب - نمایش محتوای صدا

 

 

آوای کتاب

Loading the player...
آوای کتاب

در اهمیت و ضرورت ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی همین بس که رهبر معظم انقلاب فرموده اند : « کتابخوانی چیزی است که برای یک ملت ، فریضه و لازم است . آن‏مردمی که اهل کتاب خواندن باشند ، از لحاظ معلومات انس نداشته‏باشند ، تفاوت می‏کنند » . بنابراین افزایش علاقه و تمایل عموم مردم و به ویژه نسل جوان به مطالعه و کتابخوانی و تقویت این فرهنگ در جامعه ، امری ضروری است که برای موفقیت در این مسیر باید روش های نوینی به کار گرفت که از جمله آنها استفاده از ابزار رسانه و جذابیت های صوتی و آثار نمایشی است .

به همین منظور شبکه استانی صدای خراسان جنوبی اقدام به تولید ویژه برنامه ای جذاب با عنوان « آوای کتاب » نموده است . « آوای کتاب » در واقع نوعی کتاب گویا ( Audio Book)  یا کتاب صوتی است که هدف اصلی آن « افزایش علاقه مندی مردم به کتاب و کتابخوانی و استفاده حداکثری از زمان » است .

مدت زمان این برنامه 25 دقیقه است و در هر قسمت ، یک کتاب توسط یک یا چند گوینده و بازیگر قرائت و اجرا می شود و با به کارگیری موسیقی و افکت های مناسب نیز بر جذابیت های آن افزوده می شود . در هر برنامه کلیات مشخصات کتاب ( مانند : عنوان کتاب ، نویسنده یا مولف ، مترجم ( درصورت وجود ) ، ناشر ، تاریخ انتشار و نام گوینده ( نام واقعی یامستعار )) و ... ) بیان شده و خلاصه ای از آن معرفی می شود . این کتاب ها ممکن است داستان ، رمان ، کودک و نوجوان ، مذهبی و آموزشی ، علمی و هنری و ... باشند . درصورت امکان سعی می گردد خلاصه ای از زندگی نامه نویسنده نیز بازگو می شود .

در سال جاری تعداد 12 برنامه تولید خواهد شد که به تناسب ایام و مناسبت ها هر روز راس ساعت 15:35 از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ( خاوران ) پخش خواهد شد .

تاریخ تولید: 1393

تهیه کنندگی این برنامه را « هانیه پیرامی » بر عهده دارد و سایر گروه تولید نیز بدین شرح می باشند :

نویسنده : زهرا امینی

راوی : باقر بارانی

بازیگران : مهدی حقگو ، فرشته بهمن زاده ، زهرا کاووسی ، احمد حسینی مقدم و ...

صدابردار : هانیه پیرامی ، سارا مختاری