جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹

آوای همدلی - نمایش محتوای صدا

 

 

آوای همدلی

تهیه کنندگان ویزه برنامه آوای همدلی را «مهدی امیرآبادی زاده، معصومه اسماعیل زاده » بر عهده دارند و افراد ذیل نیز در تولید این برنامه او را همراهی می کنند:

مجری : مسعود حسنی، ساراموسوی ، علی جویا ، مجری میهمان (صداوسیمای مرکزسیستان وبلوچستان ):محمدرحیم ساسان

گزارشگر: احمد حسینی مقدم وسیدمهدی ابراهیمی

نویسنده  : فاطمه حسینی فر

صدابردار: محسن خجسته

 

هر سال هفته وحدت از 12 تا 17 ربیع الاول گرامی داشته می شود تا بهانه ای برای یکدلی و همراهی همه مسلمانان در سراسر این گیتی پهناور باشد، انسانهایی با کتاب و قبله مشترک در کنار هم میلاد پیامبر رحمت و مهربانی را با شادی و سرور جشن می گیرند و اتحاد و یکپارچگی خود را به جهانیان نشان می دهند.

" آوای همدلی "، ویژه برنامه سالروز ولادت پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) است که در تاریخ 14 و 15 آذرماه تولید و پخش خواهد شد.

این برنامه در صورت امکان به صورت اجرای مشترک با مرکز سیستان و بلوچستان تولید و از هر دو استان به صورت زنده پخش خواهد شد. بدین منظور یک یا دو گوینده از مرکز زاهدان مراجعـه می نماینـد و در کنـار گوینـده اصلـی برنامـه به اجـرای مشترک می پردازند. گویندگان مرکز زاهدان از لهجه سیستانی و زبان بلوچی نیز بهره گیری می کنند.

آیتم های برنامه به شرح ذیل می باشد:

- آرم برنامه: با بهره گیری از موسیقی متناسب.

- گفتار گویندگان: در صورت اجرای مشترک، یک نفر از گویندگان مرکز به همراه یک نفر از گویندگان مرکز سیستان و بلوچستان اجرا خواهند داشت و در صورتی که اجرای مشترک وجود نداشته باشد دو نفر از گویندگان مرکز به اجرای برنامه مبتنی بر متن و با محوریت این مناسبت می پردازند.

- متن برنامه: متن برنامه مبتنی بر دستورالعمل ابلاغی و براساس سیاست های سازمان تنظیم خواهد شد.

-گزارش: گزارشگر برنامه به انعکاس جشن های مردمی در سطح شهر بیرجند می پردازد. ضمناً در صورتیکه گزارش هایی از مرکز سیستان و بلوچستان وجود داشته باشد نیز در برنامه پخش می شود.

-گزارش ­های شهرستان ­ها: گزارشگران شهرستان­ ها به ویژه طبس، فردوس، قاین و درمیان به انعکاس مراسم جشن های مردمی در شهرستان ها می پردازند.

- نمایش: در هر برنامه تعداد 2 نمایش کوتاه، شاد و مفرح از تولیدات مرکز وجود دارد. در صورت اجرای مشترک، نمایش های مرکز سیستان و بلوچستان نیز پخش خواهد شد.

-گزارشگران شهرهای مذهبی: در فواصل برنامه با گزارشگران شهرهای مذهبی مانند شیراز، قم و مشهد ارتباط برقرار می شود و از حال و هوای آنجا اطلاع رسانی می گردد.

-سرود، ترانه و موسیقی بی کلام: سرودها، ترانه ها و موسیقی های مرتبط با مناسبت در فواصل برنامه پخش می شود. همچنین در صورت اجرای مشترک از سرودها و ترانه های مرکز زاهدان نیز استفاده می شود.

- تلفن و پیامک: تلفن ها و پیامک های مخاطبان در فواصل برنامه متناسب با فضای برنامه پخش می شود.

-بسته های صوتی: بسته های صوتی در رابطه با ولادت پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) در فواصل برنامه پخش می شود. همچنین در صورت اجرای مشترک، بسته های صوتی با محوریت معرفی استان و جاذبه های طبیعی و گردشگری استان نیز پخش خواهد شد.

- مسابقه: در صورت تأمین جوایز، مسابقه تلفنی و پیامکی برای مخاطبان متناسب با مناسبت روز اعلام می گردد.

- برقراری ارتباط تلفنی با استان های سنی نشین: مانند کردستان و گلستان.

شما مخاطب عزیز می توانید این ویژه برنامه را در ساعت 15:30 الی 19:00 روزهای سه شنبه و چهار شنبه ( 14 و 15 آذرماه) از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی شنونده باشید.

سال تولید: 1396