سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

آوای همدلی - نمایش محتوای صدا

 

 

آوای همدلی

تهیه کنندگی ویژه برنامه «آوای همدلی» را «معصومه اسمائیل زاده، کاظم جواهری، حامد بیجاری و احمد حسینی مقدم» بر عهده دارند و سایر عوامل گروه تولید نیز عبارتند از :

- گویندگان : علی جویا، علی سلیمی، سیده سارا موسوی، سمیرا عاطفی فر، محمد رضا عدیلی

-گزارشگر: احمد حسنی مقدم، سید مهدی ابراهیمی

- نویسنده : فاطمه حسینی فر

- صدابردار : محسن خجسته، نبی الله نبی پور

رمضان به پایان رسید و اینک روزی است که باید نتیجه یک ماه روزه و عبادت را جشن گرفت و چه نتیجه ای زیباتر از این که غنچه های فطرت انسان در عید فطر، شکوفا شود و جان انسان در فضای معطرش به پرواز درآید. عید فطر، عید فطرت است. روزی است که انسان به فطرت پاک خود باز می گردد و به شکرانه این بازگشت، به ستایش باری تعالی به جشن و سرور می پردازد.

شبکه استانی صدای خراسان جنوبی نیز این فرصت را غنیمت شمرده و همراه لحظات شادی و معنوی هم استانی های عزیز، در روزهای 5 و 6 تیر ماه، ویژه برنامه «آوای همدلی» را تولید و پخش خواهد کرد.

این ویژه برنامه به صورت اجرای مشترک با مراکز خراسان رضوی (در نوبت صبح) و سیستان و بلوچستان (در نوبت عصر) تولید و از هر دو استان به صورت زنده پخش خواهد شد.

هدف و رویکرد اصلی برنامه «حفظ ثمرات و دستاوردهای ماه مبارک رمضان در طول سال» است و گویندگان برنامه تلاش می کنند در فضایی شاد و مفرح، لحظات معنوی و شادی را در روز عید فطر و روز تعطیل پس از آن برای مخاطبان فراهم سازند. در این برنامه به موضوعاتی نظیر: "سنت حسنه صله ارحام، تکریم سالمندان، افزایش میل به مودت، اعتنا به حق الناس، تمرین عفو و بخشودگی، آشتی کردن، از سرگیری روابط دوستانه و بخشش در گذشتگان و ..."پرداخته می شود.

بخش های مختلف برنامه عبارتند از:

- کارشناسی: بخش کارشناسی به صورت ضبطی است و در خصوص رویکرد و موضوعات برنامه شامل: ثمره یک ماه روزه داری و حفظ ثمرات این ماه در طول سال، برکات روز عید فطر، صله ارحام، حق الناس، عفو و گذشت و ... صحبت خواهد شد.

- نمایش: تعداد دو نمایش کوتاه شاد و مفرح مرتبط با مشترکات فرهنگی دو استان پخش خواهد شد.

- گزارش: گزارشگر برنامه با حضور در سطح شهر بیرجند به انعکاس شور و نشاط مردم می پردازد. با گزارشگران برخی از شهرستان های مهم استان ارتباط تلفنی برقرار شده و از حال و هوای عید فطر در آن شهر اطلاع رسانی خواهد شد. با گزارشگران برخـی از استان های دیگر ارتباط تلفنی برقـرار و از حال و هـوای آن در عیـد فطـر اطلاع رسانی می شود. همچنین گزارشگرهایی از مراکز خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان نیز پخش خواهد شد.

- پخش پیام تبریک فرارسیدن عید سعید فطر: پیام تبریک نماینده محترم ولی فقیه در خراسان جنوبی، نماینده محترم ولی فقیه در خراسان رضوی، امام جمعه محترم بیرجند، حجت الاسلام والمسلمین رئیسی (نماینده محترم استان در مجلس خبرگان رهبری و تولیت آستان قدس رضوی)، امام جمعه محترم مشهد و علمای اهل سنت خراسان جنوبی ضبط و در برنامه پخش خواهد شد.

- ارتباط با آستان مقدس امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) شهرستان طبس: برقرار و از مراسم این مکان مذهبی اطلاع رسانی خواهد شد.

-بسته های صوتی: در بـرنامه تعـدای بسته صوتـی در مورد جاذبـه های گردشگـری، مشاهیر و مفاخر، فرهنگ عامه و آداب و رسوم مردم استان خراسان جنوبی در عید فطر و ... پخش می شود. همچنین بسته های صوتی از مراکز خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان نیز پخش خواهد شد.

- سرود و ترانه: سرودها و ترانه­ هایی متناسب با عید سعید فطر که به ایجاد فضای شاد برنامه نیز کمک می کند؛ پخش می شود. از سرودهای محلی استان خراسان جنوبی نیز در برنامه استفاده خواهد شد.

- تلفن ها و پیامک مخاطبان: در فواصل برنامه تلفن ها و پیامک ­های مخاطبان از هر دو استان با محوریت عید فطر پخش خواهد شد.

 

شما هم استانی های عزیز می توانید این ویژه برنامه را در ساعات 9:00 صبح و 17:30 عصر روزهای دوشنبه و سه شنبه ( 5 و 6 تیر ماه) از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی شنونده باشید.

سال تولید: 1396