سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

آوای همدلی - نمایش محتوای صدا

 

 

آوای همدلی

Loading the player...
آوای همدلی

" آوای همدلی "، ویژه برنامه سالروز ولادت پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) است که در تاریخ 26 و 27 آذرماه تولید و پخش خواهد شد.

این برنامه در صورت امکان به صورت اجرای مشترک با مرکز سیستان و بلوچستان تولید و از هر دو استان به صورت زنده پخش خواهد شد. بدین منظور یک یا دو گوینده از مرکز زاهدان مراجعـه می نماینـد و در کنـار گوینـده اصلـی برنامـه به اجـرای مشترک می پردازند. گویندگان مرکز زاهدان از لهجه سیستانی و زبان بلوچی نیز بهره گیری می کنند.

آیتم های برنامه به شرح ذیل می باشد:

- آرم برنامه: با بهره گیری از موسیقی متناسب.

- گفتار گویندگان: در صورت اجرای مشترک، یک نفر از گویندگان مرکز به همراه یک یا دو نفر از گویندگان مرکز سیستان و بلوچستان اجرا خواهند داشت و در صورتی که اجرای مشترک وجود نداشته باشد دو نفر از گویندگان مرکز به اجرای برنامه مبتنی بر متن و با محوریت این مناسبت می پردازند.

- متن برنامه: متن برنامه مبتنی بر دستورالعمل ابلاغی و براساس سیاست های سازمان تنظیم خواهد شد.

-گزارش: گزارشگر برنامه به انعکاس جشن های مردمی در سطح شهر بیرجند می پردازد. ضمناً در صورتیکه گزارش هایی از مرکز سیستان و بلوچستان وجود داشته باشد نیز در برنامه پخش می شود.

-گزارش ­های شهرستان ­ها: گزارشگران شهرستان­ ها به ویژه طبس، فردوس، قاین و درمیان به انعکاس مراسم جشن های مردمی در شهرستان ها می پردازند.

- نمایش: در هر برنامه تعداد 2 نمایش کوتاه، شاد و مفرح از تولیدات مرکز وجود دارد. در صورت اجرای مشترک، نمایش های مرکز سیستان و بلوچستان نیز پخش خواهد شد.

-گزارشگران شهرهای مذهبی: در فواصل برنامه با گزارشگران شهرهای مذهبی مانند شیراز، قم و مشهد ارتباط برقرار می شود و از حال و هوای آنجا اطلاع رسانی می گردد.

-سرود، ترانه و موسیقی بی کلام: سرودها، ترانه ها و موسیقی های مرتبط با مناسبت در فواصل برنامه پخش می شود. همچنین در صورت اجرای مشترک از سرودها و ترانه های مرکز زاهدان نیز استفاده می شود.

- تلفن و پیامک: تلفن ها و پیامک های مخاطبان در فواصل برنامه متناسب با فضای برنامه پخش می شود.

-بسته های صوتی: بسته های صوتی در رابطه با ولادت پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) در فواصل برنامه پخش می شود. همچنین در صورت اجرای مشترک، بسته های صوتی با محوریت معرفی استان و جاذبه های طبیعی و گردشگری استان نیز پخش خواهد شد.

- مسابقه: در صورت تأمین جوایز، مسابقه تلفنی و پیامکی برای مخاطبان متناسب با مناسبت روز اعلام می گردد.

- برقراری ارتباط تلفنی با استان های سنی نشین: مانند کردستان و گلستان.

تاریخ تولید: 1395

تهیه کنندگی ویژه برنامه «آوای همدلی» را «تکتم اعتبار» برعهده دارد. سایر عوامل تولید این ویژه برنامه عبارتند از :

گویندگان: علی جویا، الهام خزائلی، محمدرضا عدیلی

گزارشگر: سید مهدی ابراهیمی

نویسنده: فاطمه حسینی فر

صدابردار: ام البنین عنایتی