رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

اهمیت مجلس خبرگان رهبری - نمایش محتوای انتخابات

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

اهمیت مجلس خبرگان رهبری

Loading the player...

 

حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم قم در تاریخ 19 دی ماه سال 1394 درخصوص «اهمیت مجلس خبرگان رهبری» می فرمایند:

«مجلس خبرگان هم خیلى مهم است.

مجلس خبرگان، بظاهر - اگر به چشم ظاهرى نگاه کنیم - هر سالى دو مرتبه مى‌آیند دور هم جمع می شوند، مى‌نشینند بحث هاى سیاسى و غیرسیاسى می کنند و بعد هم متفرّق می شوند؛ نباید به این چشم نگاه کرد به مجلس خبرگان.

مجلس خبرگان بنا است که رهبر انتخاب کنند؛ [این‌] شوخى است؟ آن روزى که رهبر فعلى در دنیا نباشد یا رهبر نباشد، باید اینها رهبر انتخاب بکنند. چه کسى را انتخاب خواهند کرد؟ آیا کسى را انتخاب خواهند کرد که در مقابل هجمه‌ى دشمن بایستد، به خدا توکّل کند، شجاعت نشان بدهد، راه امام را ادامه بدهد؟ آیا چنین کسى را انتخاب می کنند یا کسى را انتخاب می کنند که جور دیگرى است؟ این خیلى مهم است. کسى را شما می خواهید براى مجلس خبرگان انتخاب بکنید که در واقع، او رهبر را انتخاب خواهد کرد که کلید حرکت انقلاب در دست او است؛ این خیلى اهمّیّت دارد، این کار کوچکى نیست.

لذا باید تحقیق کرد، باید اعتماد پیدا کرد. پس بنابراین، اصل انتخابات و شرکت در انتخابات به‌عنوان یک اصل، یک مسئله است، مسئله‌ى انتخاب اصلح یا صالح هم یک مسئله است که این هم باید مورد توجّه قرار بگیرد.

 مسئله ‌ى شاخص هاى انقلابیگرى هم خیلى مهم است؛ یعنى واقعاً بدانیم شاخص ها چیست، شاخص هاى انقلابیگرى را درست پیدا کنیم، در ذهن خودمان مشخّص بکنیم، از کسانى که مطّلع ‌تر از ما هستند بپرسیم. اگر این کارها انجام بگیرد، این ماندگارى انقلاب، بدون تردید، خواهد بود».

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.