جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

اهدای 10 هزار جلد کتاب به کتابخانه های استان در هفته کتابخوانی - نمایش محتوای خبر

 

 

اهدای 10 هزار جلد کتاب به کتابخانه های استان در هفته کتابخوانی

مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی استان در نشست کمیته دائمی نهضت مطالعه مفید و انجمن کتابخانه های عمومی استان گفت: این کتابها در 28 پایگاه سیار و 59 کتابخانه عمومی، مسجد و امامزاده استان جمع اوری شده است.

قریب افزود: بر اساس سند چشم انداز 20 ساله،زیربنای کتابخانه های استان باید 8 متر مربع به ازای هر 100 نفر برسد که این میزان هم اکنون 3 متر مربع است.

وی از برگزاری جشنواره خیرین کتابخانه ساز در بهمن ماه امسال در بیرجند خبر داد و گفت: 12 خیر کتابخانه ساز در خراسان جنوبی با این نهاد همکاری می کنند.

مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی استان همچنین از همکاری همه نهادها به ویژه صدا و سیمای استان بدلیل پخش   اخبار و برنامه های رادیویی و تلویزیونی در هفته کتاب و کتابخوانی قدردانی کرد.

گلستانی فر معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار هم با اشاره به اینکه  دستگاههای اجرایی باید شرایط دسترسی آسان مردم به کتاب را فراهم کنند گفت: ادارات راه و شهرسازی،شهرداری و اوقاف و امور خیریه برای تامین زمین مورد نیاز برای ساخت کتابخانه ها همکاری کنند.

مراسم گرامیداشت سالگرد ارتحال عالم ربانی آیت ا... سید حسن تهامی شب گذشته در مسجد صاحب الزمانی بیرجند برگزار شد.

در این مراسم که حجت الاسلام والمسلمین رضایی قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان و جمعی از مردم حضور داشتند حجت الاسلام دیانی استاد دانشگاه به بیان ویژگی های این عالم بزرگوار پرداخت.

آيت الله سيد حسن تهامي از مراجع بزرگ عالم تشيع و از مفاخر برجسته حوزه علميه نجف،در سال 1276 هجری شمسی بيرجند متولد شد و سال 1344به دیار باقي شتافت و بنا بر وصيتش در مسجد صاحب الزماني خيرآباد نو بیرجند به خاك سپرده شد.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی