سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

اهدای بیش از 5 هزار واحد خون در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

اهدای بیش از 5 هزار واحد خون در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیرکل انتقال خون استان گفت: دراین مدت 6 هزار و 964 نفر به مراکزاهدای بیش از 5 هزار واحد خون در خراسان جنوبی خونگیری مراجعه کردند که از این تعداد 43 نفر ، پلاکت و 5 هزار و 25 نفر ، خون اهدا کردند.

آقای عاملی با بیان اینکه از این تعداد 300 نفرخانم بودند، افزود: امسال اهداکنندگان خانم 5.9 درصد کل اهداکنندگان را تشکیل دادند که تعدادشان نسبت به پارسال 2.1 درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه به همه گروههای خونی نیازمندیم گفت: به گروههای خونی منفی به دلیل آنکه تعدادشان کمتر است و پوشش دهنده گروههای مثبت هم هستند نیاز بیشتری است و در این خصوص از دارندگان گروههای خونی منفی تقاضا داریم برای اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.

مدیرکل انتقال خون استان با بیان این که بیشترین گروه خونی اهداکننده در استان 0 مثبت و کمترین AB منفی است، افزود: مراکز خونگیری در بیرجند و طبس هر روز صبح ها از ساعت 7:30 تا 13:30 دایر است.

وی با بیان اینکه مرکز خونگیری قاین دوشنبه های هر هفته با حضور تیم سیار فعال است گفت: مرکز سیار خونگیری فردوس هم روزهای یکشنبه و 4 شنبه هر هفته آماده خونگیری از اهداکنندگان خون است.