جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

اهالی موسیقی در سامانه "بامک" ثبت نام کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

اهالی موسیقی در سامانه "بامک" ثبت نام کنند

 معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: اهالی موسیقی استان به منظور سیاست گذاری‌های کلان موسیقی و ارائه بهتر خدمات فرهنگی هنری در سامانه "بامک " ثبت نام کنند.
 
سید علی زمزم افزود: انجمن موسیقی ایران به منظور جمع آوری اطلاعات هنرمندان و دست اندرکاران موسیقی کشور اقدام به طراحی و ایجاد سامانه بانک اطلاعات موسیقی کشور که به اختصار «بامک» نامیده می‌ شود به نشانی bamak.nay.ir کرده است.

وی با اشاره به این که نوازندگی، خوانندگی، آهنگسازی، تنظیم، ساز سازی، تدریس، پژوهش، نقد، خبرنگاری، ترانه سرایی، نشر و مدیریت هنری، مسئولین موسسات مرتبط، آموزشگاه‌ها و استودیوها، مشمول ثبت نام در این سامانه هستند، گفت: ایجاد زمینه برای ارائه صحیح خدمات اجتماعی و رفاهی اهالی موسیقی از جمله امتیازات این سامانه است.

زمزم با بیان این که در راستای سامانه بامک، زمینه برای برگزاری انتخابات شعب استانی انجمن با اتکا بر نظر مستقیم اهالی آن با امکان تفکیک شرایط و ویژگی‌های رأی دهندگان و نامزد‌های مربوطه ایجاد می‌شود، افزود: کاستن از مراحل غیر لازم و تکراری اداری در کسب بسیاری از مجوز‌های حوزه موسیقی از دیگر امکانات بامک است.

وی گفت: بامک امکان برنامه ریزی‌های مختلف آموزشی و آگاهی یافتن از نیاز‌ها و کمبود‌های این حوزه را نیز فراهم می‌کند.