سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

انیمیشن ولایت نور - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

انیمیشن ولایت نور

 

در روایات نقل شده است: وقتی مامون امام رضا (ع) را ولیعهد خود قرار داد ، مدتی باران نبارید . بعضی از اطرافیان بداندیش سخنان ناروایی را آغاز کردند و گفتند : « ببینید از وقتی که علی بن موسی به سوی ما آمده و ولیعهد شده دیگر آسمان هم بر ما نمی بارد » .این حرف به گوش مأمون رسید و بر او گران آمد .  لذا از امام خواست تا برای بارش باران دعا کند ( تا در صورتی که باران نیامد پیروان این امام کم گردد ) .

امام رضا (ع)  قبول کردند . آن روز جمعه بود و فرمود روز دوشنبه دعا می کنم زیرا دیشب رسول خدا و حضرت علی (ع) را در خواب دیدم و پیامبر فرمود : « منتظر روز دوشنبه باش و به صحرا برو و برای مردم از خداوند عزوجل طلب باران کن و از آنچه نمی‌دانند آنها را باخبر ساز تا فضل و مقام تو را دریابند»روز دوشنبه امام به صحرا رفت و عده زیادی به همراهش از شهر خارج شدند . امام بالای منبر رفت ، حمد و ثنای الهی به جا آورد و عرضه داشت : « بار خدایا ! این تویی که حق ما اهل بیت را بزرگ داشته ای. این مردم همان طور که امر کرده‌ای به ما دست توسّل دراز کرده اند ، فضل و رحمت تو را آرزو می‌کنند و منتظر احسان و نعمت تو هستند . خداوندا آنها را از بارانی مفید که هیچ ضرری در بر نداشته باشد سیراب کن  و بارش این باران را بعد از رفتن از صحرا و رسیدنشان به خانه‌هایشان قرار بده ...... »  . سپس بارانی شدید بارید که تمام صحراها و گودالها و دره ها را از آب پر کرد. مردم یک صدا می گفتند: « گوارا باد کرامات خداوندی بر فرزند رسول خدا ».

" انیمیشن ولایت نور " داستان مردم شهر توس در زمان ولایت امام رضا (ع) را روایت می کند که مدت زیادی دچار خشکسالی بوده و با  اقامه نماز باران توسط امام رضا (ع) ، مشمول لطف و باران رحمت الهی شدند .

این انیمیشن به صورت دو بعدی ، به مدت 15 دقیقه و در سال 1390 - 1389 در شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی (خاوران ) تولید شده است .

عوامل برنامه عبارتند از :

تهیه کننده : امید واحدی فر 

کارگردان : احسان خزاعی

دستیارکارگردان : میثم خزاعی

ایده و تحقیق : جواد نصرتی

 قصه و فیلمنامه : احسان خزاعی /  جواد نصرتی

 طراحی شخصیت : یاسر خزاعی

 استوری بورد : یاسر خزاعی /  احسان خزاعی

  انیمیت : مهدی خزاعی /  میثم خزاعی / مصطفی پورچین

 تدوینگر : محمود قاسمی