سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

انهدام باند بین المللی قاچاق طلا - نمایش محتوای خبر

 

 

انهدام باند بین المللی قاچاق طلا

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، سردار شجاع گفت: مأموران انتظامی شهرستان درمیان از انتقال یک محمولهانهدام باند بین المللی قاچاق طلا در شهرستان درمیان قاچاق طلا از طریق محور‌های مواصلاتی شهرستان مطلع و بلافاصله بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
وی افزود: مأموران هنگام گشت زنی و کنترل محور‌های عبوری، خودروی پژو۴۰۵ قاچاقچیان را که با سرعت بالایی در حرکت بود شناسایی و به راننده خودرو دستور ایست دادند.
سردار شجاع گفت: مأموران با اجرای طرح مهار خودرو را متوقف کردند و در بازرسی از آن ۵کیلو و ۳۸۵گرم شمش طلای قاچاق که به طرز ماهرانه‌ای جاساز شده بود کشف کردند.
وی کارشناسان ارزش شمش‌های کشف شده را ۳۸میلیارد ریال برآورد کردند.
فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه انتقال این محموله توسط یک باند سازمان یافته انجام شده است، افزود: تلاش برای دستگیری سایر اعضای باند در دستور کار پلیس درمیان قرار گرفت که مأموران با انجام اقدامات فنی محل تردد آنان را شناسایی و به پلیس شهرستان "گناباد" اطلاع دادند.
سردار شجاع با بیان اینکه در عملیات ضربتی ۲نفر دیگر نیز دستگیر شدند گفت: در این عملیات‌ها ۵متهم دستگیر و با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دادسرا اعزام شدند.