رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

انقلاب اسلامی، احیاگر هویت زنان - نمایش محتوای خبر

 

 

انقلاب اسلامی، احیاگر هویت زنان

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: انقلاب اسلامی ایران، احیاگر جایگاه زن بود و در عرصه های مختلف به آنان هویت داد

 رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: انقلاب اسلامی ایران، احیاگر جایگاه زن بود و در عرصه های مختلف به آنان هویت داد.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور در اجلاسیه شهدای زن خراسان جنوبی به مناسبت کنگره ملی ۲ هزار شهید با گرامیداشت یاد و نام  5 شهید زن استان گفت: مسیر شهدا برگرفته از عاشورای حسینی است و قیام بزرگ عاشورا تا ابد مسیر حیات طیبه را به ما نشان می دهد.

خانم اصلانی، با اشاره به اینکه در کشور ۷ هزار زن شهیده داریم، افزود: یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی هویت بخشیدن به زنان و هدایت انسان به مسیر عبودیت الهی است.

وی گفت: انقلاب اسلامی جایگاه زنان را احیا کرد به گونه ای که هم اکنون شاهد رشد و شکوفایی زن مسلمان ایرانی در همه عرصه ها هستیم.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور با بیان اینکه به برکت تلاش های بانوان ایرانی هم اکنون خانواده ایرانی در جهان مستحکم ترین بیناد را دارد و از این حیث سرآمد است، گفت: امروز خانواده و زن در فرهنگ غربی هویتی ندارند و زن کالایی در دست سودجویان شده است.

اصلانی،  با اشاره به احیا شدن جایگاه زن در انقلاب اسلامی افزود: نویسندگان غربی معتقدند که انقلاب اسلامی به زن ایرانی هویت داده و پیام انقلاب اسلامی به آنان رسیده است و استقامت زنان مسلمان ایرانی آنها را نیز به تحول وا داشته است.

وی با اشاره به اینکه دنیا در یک پیچ تاریخی قرار دارد، گفت: کسانی می توانند از این پیچ تاریخی عبور کنند که پیرو ولایت و ارزش های انقلاب اسلامی باشند.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور  ادامه داد: هم اکنون دنیا نیازمند یک گفتمان انسان ساز مبتنی بر فطرت است که انقلاب اسلامی این گفتمان را به جهانیان هدیه می کند.

اصلانی افزود: ما باید با بصیرت و آگاهی در مسیر انقلاب اسلامی حرکت کنیم و برای تقویت این گفتمان الزامات آن را فراهم و با شناخت عمیق مباحث انقلاب به احکام آن نیز به درستی عمل کنیم.

وی با اشاره به رشادت های بانوان ایرانی در دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس نیز گفت: بانوان ایرانی در همه عرصه ها و دوران ها نشان داده اند که در روزهای سخت مرد میدان هستند.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب به کنگره ۷ هزار زن شهید در کشور گفت: بنا به گفته رهبر فرزانه انقلاب هم اکنون دنیا محتاج مادران و زنان مسلمان و غیرتمند ایرانی است.

حجت الاسلام میرباقری استاد حوزه و دانشکاه نیز، با بیان اینکه پیغمبر اسلام (ص) در زمانی که جاهلیت از تولد دختران چهره شان سیاه می شد، به شخصیت زن ارزش و برجستگی بخشید گفت: ثبت اولین مقام شهید برای اسلام برای زنی به نام سمیه، مادر عمار، و همراهی برخی زنان همچون نسیبه بنت کعب در جنگها و دوشادوش پیامبر (ص) و یارانش، نشان از قهرمان بودن زنان اسلام ما دارد.

وی سالهای دفاع مقدس را یکی دیگر از نمادهای رشادت زنان دانست و افزود: در این سالها این زنان بودند که با حمایتهای معنوی و مادی خود از رزمندگان،‌ مردان خدا را برای دفاع از کشور و ناموس آماده می کردند و زمینه ساز بسیاری از موفقیتهای 8 سال دفاع مقدس می شدند.

حجت الاسلام میر باقری مهمترین مسئولیت زنان را همسرداری اسلامی و تربیت فرزندان با ایمان دانست و گفت: اگر زنان موفقیت خود را منحصرا در کار بیرون از خانه بدانند قطعا دشمن می تواند به راحتی بنیان جامعه اسلامی ایران را سست و نابود کند.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اهمیت نقش زنان در تمام عرصه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی افزود: نقش زنان ما در همه ابعاد جامعه چنان قوی است که به طور مثال اگر همین الان تصمیم بگیرند از امروز دیگر هیچ کالای خارجی مصرف نکنند، تمام نقشه های اقتصادی و تحریم های دشمن نقش بر آب می شود.  

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی