رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۴ تیر ۱۳۹۸

انعقاد تفاهم نامه همکاری صداوسیما و جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

انعقاد تفاهم نامه همکاری صداوسیما و جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی

انعقاد تفاهم نامه همکاری صداوسیما و جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی

این تفاهم نامه در زمینه تولید برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی برای تعطیلات نوروز 98 و با هدف افزایش آگاهی عمومی و کاهش تلفات در سوانح منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی صدا وسیمای خراسان جنوبی،علیرضا آینه دار با اشاره به اینکه صدا و سیما چارچوب مشخصی برای انعکاس اخبار و فعالیت های حوزه های مختلف کاری دارد افزود: صدا و سیما همواره با رعایت چارچوب ها برای انعکاس اخبار، عملکرد وتلاش های مجاهدانه عموم دستگاه های خدمت رسان وامدادی اهتمام ورزیده است وخدمت به مردم  برای کسب رضای الهی در سخت ترین شرایط را توفیق بزرگی دانست که نصیب امدادگران هلال احمر شده است.

وی با بیان اینکه کشورایران به دلیل واقع شدن در منطقه جغرافیایی خاص، جزء کشورهای حادثه خیز است و بسیاری از حوادث در فصول مختلف رخ می دهد گفت : نجات یک فرد می تواند از لحاظ اجتماعی در زندگی افراد و خانواده ها موثر باشد ولی بحث آموزش عمومی درهنگام حوادث امری غیر قابل انکار است.

مدیرکل مرکز با تاکید بر لزوم هماهنگی بین بخشی در مواجهه با بحران ها بر تقویت زیر ساختها  برای مقابله با حوادث غیر مترقبه تاکید کرد.

آینه دار نگاه تکلیف مدارانه را مهترین راهکار در مواجهه بابحرانهایی مانند سیل و زمین لرزه دانست وگفت: صدا وسیما با تمرکز برآموزش های عامه فهم و ساده، در قالب آیتم های مختلف در برنامه هایی رادیویی و تلویزیونی تلاش دارد شهروندان را با اصول اولیه امداد و نجات آشنا کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گفت: این تفاهم نامه به منظور افزایش آموزشها و ارتقای ضریب ایمنی در جامعه با تولید برنامه های رادیویی و تلویزیونی ویژه ایام نوروز 98 منعقد شده است.

شهریاری با بیان اینکه با ارتقای آموزشهای همگانی و عمومی، سطح آگاهیهای مردم برای پیشگیری از وقوع حوادث طبیعی و جاده ای افزایش می یابد، افزود: استان خراسان جنوبی یک استان حادثه خیز است که در صوت استمرار آموزشها به مردم، می توان حوادث را تا حدودی کاهش داد.