سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

انجام 1225 مورد بازرسی در طرح نظارت بر کالاهای دخانی استان - نمایش محتوای خبر

 

 

انجام 1225 مورد بازرسی در طرح نظارت بر کالاهای دخانی استان

هزار و 225 مورد بازرسی در طرح نظارت بر کالاهای دخانی استان انجام شد.

در طرح نظارت بر کالاهای دخانی خراسان جنوبی 21 هزار نخ سیگار قاچاق کشف شد .

طرح نظارت بر کالاهای دخانی نیمه دوم آبان ، با همکاری اتاق اصناف و در قالب گشت های مشترک با نیروی انتظامی از واحدهای صنفی ، انبارها و سایر اماکن عمومی در خراسان جنوبی اجرا شد .

تهوری ، رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت ، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه در این طرح هزار و 225 بازرسی با همکاری 64 گروه گشت مشترک انجام شد گفت : با اجرای این طرح علاوه بر کشف سیگارهای خارجی ، تولیدات 20 برند دخانی خارجی فاقد شناسنامه بهداشتی و مجوز لازم ، جمع آوری و همچنین حدود 28 کیلو ماده مخدر ناس کشف شد .

آقای تهوری افزود : عرضه محصولات دخانی از ابتدای دی بر اساس ضوابط اعلام شده خواهد بود و افراد صنفی و غیر صنفی عرضه کننده مواد دخانی مجاز ، برای دریافت پروانه فروش تا پایان آذر مهلت دارند به اتحادیه های صنفی مرتبط مراجعه کنند . 

فروش محصول دخانی مجاز فقط در واحد های صنفی و دارای پروانه کسب و فروش سیگار ، فروش محصولات دخانی به شرط داشتن تصاویر هشدار دهنده بهداشتی ، ابزار امنیتی و درج عبارت " فروش محصول در ایران " و ممنوعیت فروش محصولات دخانی به صورت باز ، فله ای و نخی و همچنین به افراد دارای کمتر از 18 سال ، ضوابط اعلام شده برای عرضه محصولات دخانی است .

منبع : معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی