جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

انجام عملیات 8 ساعته برای رفع اتفاق پمپاژ مرکزی آب بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

انجام عملیات 8 ساعته برای رفع اتفاق پمپاژ مرکزی آب بیرجند

alt

معاون بهره ‌برداری شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی گفت: عملیات رفع حادثه در پمپاژ مرکزی آب بیرجند از ساعت 21 آغاز و با هشت ساعت کار فشرده و با حضور 60  نفر از پرسنل بهره ‌برداری و پشتیبانی و امور آبفای بیرجند به پایان رسید.

جهان ‌طالب با اشاره به اتفاق رخ داده در محل پمپاژ مرکزی آب بیرجند افزود: پس از اعلام مامور مراقب پمپاژ مرکزی تاسیسات شهر بیرجند مبنی بر آبگرفتگی محوطه و ساختمان پمپاژ مرکزی بلافاصله گروه امداد و حوادث امور بیرجند به محل اعزام شدند.

وی علت اصلی بروز این حادثه را ترکیدگی در خط انتقال آب از پمپاژ مرکزی به محل تصفیه خانه آب شرب در حال ساخت توسط شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی عنوان کرد.

بروز این حادثه سبب شده که حجم زیادی از آب خط انتقال به داخل پمپاژ پس ‌زده شود و غرق شدن پمپ ‌ها را در پی داشته باشد.

معاون بهره‌ برداری شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی یادآور شد: خارج شدن این پمپاژ از مدار بهره‌ برداری تبعات گسترده و بحرانی را در آبرسانی به بخش اعظمی از شهر ایجاد می ‌کند.

وی سرعت عمل و هماهنگی بخش ‌های مختلف به ویژه نیروهای امور بیرجند در مهار این بحران، تخلیه آب جمع شده در پمپاژ، تخلیه پمپ ‌های موجود با استفاده از پمپ ‌های رزرو را ستودنی توصیف کرد و افزود: این سرعت عمل و هماهنگی سبب شد بدون قطعی آب پمپاژ در مسیر بهره ‌برداری قرار گرفت.