سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

انتخاب 10 روستای برای اجرای طرح روستای بدون بیکار - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

انتخاب 10 روستای برای اجرای طرح روستای بدون بیکار

انتخاب 10 روستای برای اجرای طرح روستای بدون بیکار


10 روستای خراسان جنوبي با حمایت های صندوق کارآفرینی امید در استان و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به افراد جویای کار در روستاها، برای اجرای طرح روستای بدون بیکار انتخاب شده اند.

مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان جنوبي گفت: یکی از مهم ترین سیاست های صندوق کارآفرینی امید کاهش بیکاری است و به همین منظور این طرح در روستای محمدآباد پسکوه قاین اجرا شده و برای 60 نفر از اهالی بیکار روستا شغل ایجاد شده است.

زنگنه افزود: محمد آیاد پسکوه دارای 160 خانوار با جمعیت 500 نفری است که در قالب اجرای طرح روستای بدون بیکار اکنون برای 12 درصد جمعیت روستا که پیش از این بیکار بودند اشتغالزایی شده است.

وی گفت:: تاکنون حدود یک میلیارد تومان به اهالی این روستا تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده و این افراد در مشاغلی مانند دامداری، پرورش مرغ، بوقلمون، شتر، تولید پنیر و کره و کارگاه قالی بافی مشغول به کار شده اند.

وی گفت: پویایی و فعالیت در این روستا سبب شده مهاجرت معکوس صورت گیرد و 5 نفر از اهالی روستا که  برای کار به تهران رفته بودند نیز به روستا باز گردند.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان همچنین گفت: اجرای طرح روستای بدون بیکار برای 4 روستای دیگر را هم با اعتبار 4 میلیارد تومان در برنامه داریم.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.