جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

انتخابات یک حماسه و حرکت عظیم مردمی است - نمایش محتوای انتخابات

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

انتخابات یک حماسه و حرکت عظیم مردمی است

انتخابات یک حماسه و حرکت عظیم مردمی است


Loading the player...

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در بخشی از بیانات خود در دیدار با اقشار مختلف مردم در آستانه‌ی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در تاریخ 27 اردیبهشت ماه 1396 در سفارش به حضور همه مردم در انتخابات می فرمایند:

«هرکدام از این انتخابات ‌ها که شما در آنها شرکت می کنید، یک حماسه است، یک حرکت عظیم مردمی است که جلوی چشم های مردم دنیا قرار می گیرد؛ عزّت ملّت را بالا می برد، قدرت ملّی را افزایش می دهد.

انتخابات‌ها این[جور] است؛ مردم‌سالاری اسلامی را در مقابل چشم مدّعیان سیاست در دنیا به نمایش می گذارد. مردم‌سالاری دینی یا مردم‌سالاری اسلامی یک اندیشه‌ی نو بود، یک تجربه‌ی نو برای بشریّت بود که به‌وسیله‌ی نظام جمهوری اسلامی و امام بزرگوار عرضه شد؛ این را شما روز جمعه در مقابل چشم مردم دنیا -از سیاستمدار و تحلیل‌گر و مسئول و مدیر و غیر مدیر و آحاد ملّت- به نمایش می گذارید و نشان می دهید؛ اهمّیّت انتخابات این است.

همه هم در دنیا چشمشان به این انتخابات شما است؛ این را عرض بکنیم. همه که عرض می کنیم یعنی مسئولان کشورها، از دستگاه‌های دولتی آمریکا شما بگیرید، تا قدرت های اروپایی و کشورهای اروپایی، تا دولتهایی در این منطقه که دنباله‌رو آمریکا هستند، تا آن نخست‌وزیرگردن‌شکسته‌ی رژیم صهیونیستی-همه‌ی اینها- چشمشان به این است که شما روز جمعه چگونه وارد میدان می شوید و با چه حجمی وارد میدان می شوید، با چه روحیّه‌ای وارد عرصه‌ی انتخابات می شوید؛ همه دارند نگاه می کنند. این یک طرف قضیّه است؛ یک طرف دیگر قضیّه هم ملّتهای منطقه‌اند که غالباً با چشم عظمت به ملّت ایران نگاه می کنند و خیلی از آنها حسرت این آزادی و این مردم‌سالاری را که در اینجا هست می برند و نگاه می کنند و ملّت ایران را تحسین می کنند. اینها هم دوستداران شما هستند؛ اینها هم چشمشان در روز جمعه به انتخابات است.

اگر انتخابات ما یک انتخابات ضعیفی باشد، شرکت مردم ضعیف باشد، یک‌جور قضاوت می کنند، یک‌جور تصمیم‌گیری می کنند؛ اگر حضور مردم، حضور هوشمندانه، قوی، در صحنه و با حجم زیاد باشد، جور دیگری قضاوت می کنند، جور دیگری نظر می دهند.

حقیقتاً جمهوری اسلامی با تجدید این انتخابات‌ها در سال های معیّن و دوره‌های معیّن، طراوت تازه‌ای پیدا می کند؛ خود را در دلها و چشم های مردم دنیا به شکل جدیدی، به شکل برجسته‌ای، به شکل طُرفه‌ای مجسّم می کند و نشان می دهد؛ این است که واقعاً روز انتخابات برای نظام جمهوری اسلامی، روز جشن است، روز شادی و شور است.»

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.