جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۹

انتخابات یکی از دو رکن مردم سالاری دینی - نمایش محتوای انتخابات

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

انتخابات یکی از دو رکن مردم سالاری دینی

انتخابات یکی از دو رکن مردم سالاری دینی


Loading the player...

 

در نخستین روز سال ۱۳۹۶، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، با حضور در حرم مطهر حضرت علی بن موسی الرضا (علیه‌السلام) در جمع زائران و مجاوران این حرم نورانی سخنرانی کردند.

بخشی از سخنرانی رهبر معظم انقلاب به مسئله‌ی انتخابات اختصاص یافت که بدین شرح است:

انتخابات در کشور ما بسیار مهم است، نه ‌فقط انتخاب ریاست جمهوری؛ انتخابات مجلس هم همین‌جور است، انتخابات شوراها هم همین‌جور است. انتخابات یکی از دو رکن مردم‌سالاری دینی است. مردم‌سالاری دینی روی دو ستون ایستاده است؛ یکی از این دو ستون رأی مردم است، انتخابات است. ما به برکت انتخابات به دنیا فخر میفروشیم. دشمنان برای کوبیدن ملّت ایران و جمهوری اسلامی انتخابات ما را ندیده میگیرند و متّهم میکنند. این نشان می دهد انتخابات خیلی مهم است. انتخابات بسیار مهم است. مایه‌ی عزّت ملّی است؛ مایه‌ی تقویت ملّت ایران است؛ مایه‌ی آبروی ملّت ایران است.

البتّه در باب انتخابات ان‌شاءالله من باز هم صحبت خواهم کرد؛ آنچه امروز درمسئله‌ی انتخابات عرض میکنم این است که این یک پدیده‌ی اقتدارآفرین است؛ مردم دنیا، صاحب ‌نظران دنیا در مقابل فکر مردم سالاری دینی که در دنیا مطرح شد، مجذوب شدند. در مقابل مکاتب گوناگون مثل لیبرالیسم و کمونیسم و فاشیسم و امثال اینها، امام بزرگوار مردم‌سالاری دینی را که همان جمهوری اسلامی است، وارد میدان کرد و ملّتها را و خواص را در همه‌ی امکنه ی عالم، در همه‌ی کشورهای دنیا مجذوب خود کرد. این مردم سالاری دینی متّکی است به انتخابات و باید در انتخابات واقعاً ملّت ایران بدرخشد.

آنچه من عرض میکنم و در درجه‌ی اوّل برای این حقیر مهم است، شرکت عمومی در انتخابات است و اینکه همه‌ آحادی که میتوانند رأی بدهند و مشمول قانونند وارد انتخابات بشوند و انتخابات را پُرشور کنند؛ این اوّلین خواسته و مهم ترین خواسته‌ی ما است.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.