جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

امیدی برای رونق صنعت شترمرغ در خراسان جنوبی - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

امیدی برای رونق صنعت شترمرغ در خراسان جنوبی

امیدی برای رونق صنعت شترمرغ در خراسان جنوبی


سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی در اجرای طرح زنجیره پرورش شترمرغ در سربیشه، با سازمان بسیج سازندگی استان و تعاونی شترمرغ داران سربیشه مشارکت می کند

سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی در اجرای طرح زنجیره پرورش شترمرغ در سربیشه، با سازمان بسیج سازندگی استان و تعاونی شترمرغ داران سربیشه مشارکت می کند.

رئیس بسیج سازندگی استان گفت: براساس تفاهمنامه منعقد شده علاوه بر احداث واحد کشتارگاه صنعتی به ظرفیت تقریبی کشتار 50 قطعه، واحد پرورش شترمرغ پرواری با ظرفیت 5000 قطعه و یک واحد پرورش مادر به ظرفیت 50 خانواده، برای تولید گوشت و محصولات جانبی شترمرغ راه اندازی می شود.
آقای هنری افزود: در این تفاهمنامه شناسایی، انتخاب و معرفی بهره برداران با اولویت فارغ التحصیلان دانشگاهی جویای کار و همکاری در مراحل ساخت و بهره برداری بر عهده سازمان بسیج سازندگی قرار گرفته است.
وی گفت:سازمان اقتصادی رضوی نیز تهیه طرح توجیهی زنجیره محصولات شترمرغ و همچنین تهیه نقشه ها و تاییدیه های لازم از مراجع ذی صلاح، تأمین اعتبار مورد نیاز اجرایی زیر ساختها تا سقف20%، ارائه دانش فنی در تمام مراحل، تامین نهاده های مورد نیاز بهره برداران، پیگیری تخصیص تسهیلات بانکی مور نیاز طرح و بازار یابی محصولات تولیدی بهره برداران و عرضه با برند رضوی را پیگیری خواهد کرد.
رئیس بسیج سازندگی استان افزود: تعاونی شترمرغ داران سربیشه نیز زمین، آب و برق مورد نیاز اجرای طرح به میزان 40 هکتار و اخذ مجوز های قانونی مربوطه و افزودن اعضای تعاونی با همکاری بسیج سازندگی را عهده دار است.
آقای هنری  با بیان اینکه عملیات اجرایی این طرح تا پایان  سال آغاز می شود گفتآستان قدس رضوی 10 تا 15 میلیارد تومان در این طرح سرمایه گذاری می کند که با اجرای آن علاوه بر ایجاد 100 فرصت شغلی بصورت مستقیم، مشکل فروش و نبود کشتارگاه صنعتی شترمرغ در خراسان جنوبی برطرف می شود.

وی ابراز امیدواری کرد با همکاری استانداری در تامین زمین و کسب مجوزها ، طرح زنجیره پرورش شترمرغ هر چه زودتر اجرایی شود.
ایجاد صنایع تبدیلی و فرآوری شترمرغ از برنامه های دیگر طرح زنجیره پرورش شترمرغ در خراسان جنوبی است.
حدود 400 واحد پرورش شترمرغ در این استان فعال است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.