جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

آموزش دوره‌های توان افزایی ۳۶۰۰ امدادگر خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

آموزش دوره‌های توان افزایی ۳۶۰۰ امدادگر خراسان جنوبی

معاون جمعیت هلال احمر استان گفت: این برنامه‌ها در راستای حفظ آمادگی امدادگران و مرور تمرین‌ها و آموزش‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

محمدحمزه اسعدزاده برگزاری ۹۴ مانور و تمرین‌های عملیاتی برای ۹۱۶ شرکت کننده، توان افزایی پنجشنبه‌های پایگاه‌های امداد و نجات برای هزار و ۴۹۵ و برگزاری توان افزایی پنج شنبه‌های امدادی کارکنان برای ۲۲۰ نفر را از جمله اقدامات انجام شده در راستای مرور دانسته‌های امدادگران و افزایش سطح توانمندی آن‌ها عنوان کرد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان توان افزایی نیرو‌های عملیاتی شعب برای ۷۰۳ داوطلب را از دیگر اقدامات انجام شده دانست و گفت: دوره تخصصی عمومی امداد برای ۲۲ شرکت کننده و دوره‌های تخصصی جاده و نجات برای ۳۱ نفر در راستای ارتقای توان عملیاتی هلال احمر برای آمادگی در برابر حوادث غیر مترقبه انجام شده است.

اسعدزاده برگزاری ۲۵ دوره باز آموزی شهرستانی را از دیگر اقدامات انجام شده دانست و افزود: ۲۷۰ داوطلب آموزش‌های ارائه شده در این دوره‌ها را فراگرفته اند.

وی گفت: این آموزش‌ها در زمینه امداد‌های جاده ای، ارتفاع، آوار، اسکان و پیش بیمارستانی بوده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی افزود: برگزاری این گونه از برنامه‌های آموزشی همواره مورد توجه بوده و در طول سال در قالب طرح‌های مختلف اجرایی می‌شود.