جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

آموزش به 2 هزار نفر از برگزارکنندگان انتخابات کشور - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

آموزش به 2 هزار نفر از برگزارکنندگان انتخابات کشور

دانلود

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی ، معاون سیاسی وزیر و رئیس ستاد انتخابات کشور امروز در نشست آموزش 2 هزار نفر از عوامل برگزارکننده انتخابات کشورستاد انتخابات استان گفت: برای تمامی کسانی که با بحث انتخابات و صندوق سر و کار دارند جلسات آموزشی برگزار می کنیم و با تأکید وزیر پایان هر دوره آزمون میگیریم.

آقای عرف افزود: تاکنون 4 دوره آموزشی برگزار شده و این هفته پنجمین دوره آموزشی برگزار می شود که حدود 2 هزار نفراز فرمانداران ، بخشداران و عناصر ستاد انتخابات درآن شرکت می کنند تا در شهرهای خودشان سایر عوامل را توجیه کنند و شاهد برگزاری هرچه بهتر انتخابات باشیم.

وی با اشاره به فعال بودن 50 هزار شعبه انتخابات در دوره قبل گفت: هم اکنون با حضور در استان ها با همکاری استانداران و فرمانداران در حال بررسی و ارزیابی تعداد شعب و عوامل اجرایی برای انتخابات پیش رو در هر استان هستیم.

معاون سیاسی وزیر و رئیس ستاد انتخابات کشور افزود: برگزاری انتخابات الکترونیک و استفاده از فناوری های نوین جزء تکالیفی است که در سیاست های کلی انتخابات به دولت ابلاغ شده است.

عرف گفت: در قدم اول برای انتخابات الکترونیکی، اهزار هویت از طریق وارد کردن کد ملی در سامانه انتخابات انجام می شود و در قدم دوم باید به سمت اخذ رأی به شکل الکترونیک برویم که در انتخابات قبلی تجربه آن را در برخی استان ها داشته ایم.

وی افزود: 208 حوزه انتخابات در کشور داریم که در حال گفتگو با شورای نگهبان هستیم تا بتوانیم در تعداد قابل توجی از حوزه ها، انتخابات الکترونیک را برگزار کنیم.