سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

امنیت در مرزها حاصل تلاش نیروهای مسلح و همکاری مردم و مسوولان - نمایش محتوای خبر

 

 

امنیت در مرزها حاصل تلاش نیروهای مسلح و همکاری مردم و مسوولان

فرمانده مرزبانی ناجا درسومین همایش فرماندهان پاسگاه ها و گروهانهای مرزی و یگان های تکاوری فرماندهی مرزبانی خراسان جنوبی در بیرجند گفت:خراسان جنوبی از امن ترین استان های کشور است و این امنیت را مرهون تلاشهای شبانه روزی نیروهای مسلح و همکاری مردم و مسولان هستیم.

سردار ذوالفقاری افزود : وجود امنیت بالا در خراسان جنوبی نباید باعث سستی مرزبانان شود و باید به طور مداوم هوشیاری، آمادگی و تلاش خود را برای حفظ امنیت مرزها افزایش دهند.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اینکه امسال 82 میلیارد تومان برای انسداد مرزها اختصاص داده شده است افزود: 31 درصد این اعتبار معادل 27 میلیارد تومان تاکنون محقق شده است.

سردار ذوالفقاری از افزایش 25 درصدی کشفیات سوخت قاچاق ار ابتدای امسال تا کنون خبر داد و گفت: سه میلیون لیتر توسط 2 هزار دستگاه خودرو انتقال داده می شد مهار شد سیستان بلوچستان ،دریای عمان ،خلیج فارس و بخشی اهم شمال غرب و غرب کشور با پدیده قاچاق سوخت مواجه هستیم .اختلاف شدید قیمت سوخت در داخل کشور و اطراف کشور تلاش شده تا حد زیادی  از ورود قاچاق جلوگیری می کنیم حداقل 5 میلیون  لیتر تا 10 میلیون لیتر جز براورد باشد در سال جاری ما اقداماتی در حوزه  مرزهای خشکی صورت گرفته  تا حد زیادی جلوگیری شد بخش عمده دریا انتقال داده شده

فرمانده مرزبانی ناجاهمچنین با اشاره به کشف 430 تن انواع مواد مخدر  از ابتدای امسال در مرزهای کشور و حوزه های انتظامی گفت: 70 درصد این کشفیات در استانهای شرقی کشور از هرمز گان تا خراسان رضوی از قاچاقچیان مواد مخدر به دست آمده است.

سردار ذوالفقاری افزود: کشف سلاح قاچاق نیز در این مدت  35درصد افزایش داشته که  عمدتا سلاح از مرز عراق وارد کشور شده است

فرمانده مرزبانی استان نیز گفت : خراسان جنوبی در 465 کیلومتر مرز مشترک با افغانستان  2 هنگ مرزی گزیک و نهبندان، 40 پاسگاه مرزی، 89 برجک مرزی، 37 میل مرزی و 4 بازارچه مرزی دارد .

سرهنگ شهرکی افزود: 290 خاکریز، 13 کیلومتر کانال و 17 کیلومتر سیم خاردار در طول مرزهای استان برای افزاایش امنیت و جلوگیری از ورود قاچاقچیان ایجاد شده است.

گلستانی فر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هم با اشاره به اینکه امروزه دشمن با استفاده از فناوری های نوین قصد برهم زدن امنیت مرزها را دارد گفت : باید مرزهای کشور به مدرن ترین  فناوری ها  و سیستم های الکترونیکی مجهز شوند.

نصرتی مقدم ریس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان هم با اشاره به اینکه یکی از سیاست های سازمان قضایی نیروهای مسلح آگاه سازی نیروهاست گفت :  از ابتدای امسال 25 دوره آگاه سازی در پاسگاه های مرزی با حضور هزار و  510 نفر برگزار شده است.