سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

امنیت امروز کشور نتیجه همکاری مرزبانان و مرزنشینان است - نمایش محتوای خبر

 

 

امنیت امروز کشور نتیجه همکاری مرزبانان و مرزنشینان است

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی

فرمانده انتظامی استان در جلسه هم اندیشی با علما و بزرگان اهل سنت خراسان جنوبی گفت: امنیت مرز‌ها، نتیجه تعامل مرزبانان و مرزنشینان  است که وظیفه خود می‌دانیم این امنیت در سایه این تعامل و همکاری پایدار بماند.

سرهنگ فرشید افزود: خوشبختانه نیروی انتظامی در خدمت رسانی به مردم خوب عمل کرده تا جایی که در جای جای استان، کشفیات مواد مخدر و سرقت‌ها به بالای ۷۰ درصد رسیده است و  امسال تا به امروز  ۲۲ میلیارد تومان کشفیات قاچاق کالا داشته ایم.

وی گفت: عده‌ای قصد دارند امنیت شهر‌های مرزی را در مرز‌های شرقی به ویژه افغانستان از بین ببرند و ما امروز دور هم جمع شدیم تا با افزایش تعامل و تبادل اخبار از مرز‌ها برای خنثی کردن توطئه‌های دشمن به موقع برنامه ریزی کنیم.

علمای اهل سنت هم در این نشست با اشاره به نقش بی بدیل اهل سنت و مرزنشینان در حفظ مرز‌ها گفتند: ما در کنار نیرو‌های انتظامی در تلاش هستیم تا مردم در رفاه و امنیت کامل زندگی کنند. مسئولان هم باید طوری عمل کنند که خدمت به مردم را از وظایف اصلی خود بدانند و به دنبال رضایت مردم باشند.

شهرستان درمیان، شهرستان مرزی است که بیشتر آن‌ها اهل سنت هستند و توانسته اند وحدت، امنیت پایدار و صفا و صمیمیت را بر منطقه حاکم کنند.