رونق تولید ملی | جمعه، ۱ آذر ۱۳۹۸

امضای 8 تفاهم نامه برای عمران و اشتغال روستاهای کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

امضای 8 تفاهم نامه برای عمران و اشتغال روستاهای کشور

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، یکی از این تفاهم نامه شامل تفاهم نامه بین کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با حجم ریالی 500 میلیارد تومان برای ارائه خدمات حمایتی، معیشتی، توانمندسازی و اشتغالزایی برای 100 هزار خانوار ساکن در 3000 روستا در مناطق با ضریب محرومیت 7، 8 و 9 در 24 استان کشور است که بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) و امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور ، سندش را امضا کردند.
دیگر تفاهم نامه، شامل تفاهم بین سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور است که آقایان معراجی معاون برنامه ریزی و زیربنایی معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری و جمالی نژاد معاون هماهنگی و امور عمرانی وزارت کشور برای توسعه مناطق روستایی و محروم کشور، آن را امضا کردند.
تفاهم نامه بعدی بین سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و معاونت توسعه روستایی کشور با حضور رمضانی نژاد رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و رزمجو معاون سرمایه گذاری و فرهنگی اجتماعی معاونت توسعه مناطق محروم ریاست جمهوری برای آموزش و تربیت تسهیلگران، صدور مجوزهای لازم ، ایجاد اشتغال و توسعه اشتغال روستائیان در بخش کشاورزی به امضاء رسید.
همچنین تفاهم نامه ای بین صندوق بیمه اجتماعی روستائیان، عشایر و کشاورزان با بانکهای عامل، معاونت توسعه روستایی و معاونت اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بسته شد که شیرکانی مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر، خدارحمی مدیر عامل بانک کشاورزی، مهدیان مدیر عامل بانک توسعه تعاون ، شیری مدیر عامل پست بانک، نورالله زاده مدیر عامل صندوق کارآفرینی و منصوری  معاون اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آن را برای افزایش همکاری در جهت افزایش پوشش بیمه روستائیان  از طریق اشتراک منابع و با استفاده از ظرفیتهای قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی،  امضا کردند.
4 تفاهم نامه دیگر هم مربوط به خراسان جنوبی است.
در یکی از این تفاهم نامه که بین استانداری خراسان جنوبی و 3 مسئول کشوری بسته شد، بنیاد برکت کشور به عنوان دستگاه معین محرومیت زدایی در شهرستان نهبندان ، کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور دستگاه معین شهرستان سربیشه به ویژه بخش مرزی درح، و قرارگاه سازندگی بسیج به عنوان دستگاه معین شهرستان زیرکوه انتخاب شد. دستگاه های معین تعیین شده برای این 3 شهرستان مرزی، مسئولیت اجرای طرح های اشتغالزایی و محرومیت زدایی را در این شهرستانها به عهده می گیرند تا سطح برخورداری شهرستانهای مرزی نهبندان، سربیشه و زیرکوه از امکانات و اشتغال، افزایش یابد.
دیگر تفاهم نامه مربوط به خراسان جنوبی بین شرکت شهرک های کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی و استانداری این استان برای کمک به توسعه زیرساخت شهرک های کشاورزی و احداث هزار هکتار گلخانه در خراسان جنوبی امضا شد.
تفاهم نامه سوم هم بین شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و استانداری خراسان جنوبی، برای تأمین زیرساختهای آبی شهرکهای کشاورزی استان امضا شد.
و در چهارمین تفاهم نامه ویژه خراسان جنوبی، صندوق کارآفرینی امید کشور و استانداری برای اختصاص اعتبار مورد نیاز طرح های اشتغالزای روستایی و عشایری، تفاهم نامه ای  امضا کردند.
 
همایش ملی روز روستا و عشایر امسال برای اولین بار در استانی غیر از تهران و در خراسان جنوبی به میزبانی بیرجند در سالن اجلاس پیام نور برگزار شد