سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

امضای دو تفاهم نامه دستاورد همایش سرمایه گذاری نهبندان - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

امضای دو تفاهم نامه دستاورد همایش سرمایه گذاری نهبندان

امضای دو تفاهم نامه دستاورد همایش سرمایه گذاری نهبندان


دو تفاهم نامه سرمایه گذاری در اولین همایش توسعه فرصت های سرمایه گذاری شهرستان نهبندان امضا شد

دو تفاهم نامه سرمایه گذاری در اولین همایش توسعه فرصت های سرمایه گذاری شهرستان نهبندان امضا شد.

یکی از این تفاهم نامه ها ساخت دهکده گردشگری در منطقه چاهداشی نهبندان بین یک شرکت سرمایه گذار در زمینه گردشگری و میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان است و تفاهم نامه دوم هم سه جانبه میان آستان قدس رضوی،استانداری و صنعت، معدن و تجارت استان در زمینه سرمایه گذاری در معادن نهبندان است.

افضلی، نماینده مردم شهرستان های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی در ادامه این همایش گفت:

همه دست به دست هم دهیم تا شاخص های توسعه در نهبندان به نقطه مطلوب رسد.

وی افزود: سند توسعه نهبندان در سال 81 نوشته شده اما توسعه شکل نگرفته ولازم است کارگروه ویژه ای در قالب ستاد توسعه نهبندان تشکیل شود تا روند توسعه شهرستان شتاب گیرد.

متولیان مدیر یکی از هلدینگ های فعال در زمینه انرژی های نو هم گفت:در تلاشیم تا طرح نیروگاه 100 مگاواتی برق را در نهبندان راه اندازی کنیم.

موسی نژاد  یکی از مسئولان دانشگاه علمی کاربردی کشور هم گفت: آمادگی داریم تمام رشته های تخصصی و خدماتی مورد نیاز نهبندان برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز این شهرستان  از جمله معدن و انرژی های نو را فعال کنیم .

استاندار هم گفت: تمام قد برای توسعه نهبندان ایستاده ایم و همه مسئولان تلاش کنند تا هر چه زودتر اولویت های سرمایه گذاری و زیرساختی نهبندان تدوین شود.

مروج الشریعه افزود:باند امداد و نجات نهبندان امسال باید به بهره برداری برسد تا روال سرمایه گذاری کوتاه شود و در تلاشیم تا ایر تاکسی  با هواپیماهای 50 نفره و کمتر از آن  را راه اندازی کنیم تا جابه جایی ها در استان تسهیل شود.

وی همچنین گفت:فردا در تهران در سمینار انتقال آب از دریای عمان به نمایندگی  از استان شرکت می کنم تا در خصوص نقش آب در پایداری جمعیت و لزوم انتقال آن به استان صحبت کنم.

وی همچنین از مذاکره با سرمایه گذار ترکیه ای برای اجرای یک طرح 160 میلیون یورویی در استان خبر داد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.