سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

امضای تفاهم نامه همکاری میان ولایت فراه و خراسان جنوبی - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

امضای تفاهم نامه همکاری میان ولایت فراه و خراسان جنوبی

امضای تفاهم نامه همکاری میان ولایت فراه و خراسان جنوبی


استاندار خراسان جنوبی و والی فراه تفاهم نامه همکاری دو جانبه امضا کردند

استاندار خراسان جنوبی و والی فراه تفاهم نامه همکاری دو جانبه امضا کردند.

در این تفاهم نامه بر گسترش مناسبات اقتصادی و روان سازی تجارت میان دو طرف تأکید شده است.

آقای مروج الشریعه، استاندار در این نشست مذاکرات میان دو طرف را اثر بخش دانست و گفت:در سفر والی ولایت فراه به خراسان جنوبی بر توسعه روابط اقتصادی، فرهنگی و امنیتی تأکید شد.

وی افزود: سهولت حمل و نقل کالا، روان سازی های گمرکی، ترانزیتی، تأمین زیرساخت های مرزی و استفاده حداکثری از ظرفیت های مرز مشترک میان دو طرف از مهم ترین محورهای تفاهم نامه با والی فراه افغانستان است.

عبدالبصیر سالنگی از استاندار برای سفر به ولایت فراه دعوت کرد و گفت: در این سفر حسن نیت دوستان خود را دیدیم و مطمئنا توسعه روابط دو استان همجوار خراسان جنوبی و ولایت فراه افغانستان سبب پیشرفت هر دو استان خواهد شد.

افخمی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در هرات افغانستان هم با اشاره به اینکه در این سفر عزم دو طرف بر تعامل بود و دستاوردهای خوبی به دست آمد گفت: بیرجند باید به عنوان قطب دانشگاهی و فرهنگی معرفی شود.

مسئول اقتصادی کنسولگری جمهوری اسلامی افغانستان در مشهد هم با تأکید بر تقویت همکاریهای اقتصادی، علمی و فرهنگی دو طرف با وجود مرز مشترک گفت:علاوه بر ولایت فراه، خراسان جنوبی می تواند با ولایت های دیگر افغانستان هم روابط خوبی داشته باشد و افغانستان فرصتی برای سرمایه گذاری است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.