جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

امضای تفاهم نامه همکاری صدا و سیمای استان و اداره کل بیمه سلامت - نمایش محتوای خبر

 

 

امضای تفاهم نامه همکاری صدا و سیمای استان و اداره کل بیمه سلامت

تاکید بر ترویج فرهنگ بیمه ازمهم ترین اهداف این تفاهم نامه دو طرفه است.

به گزارشروابط عمومی صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیر کل صدا و سیمای استان در این مراسم با اشاره به اینکه این تفاهم نامه نشان می دهد سلامت مردم و توسعه فرهنگ بیمه جزو اولویت های دو دستگاه است گفت : باید با تشکیل اتاق فکر و ترسیم نقشه ای عملیاتی بین صدا و سیما و بیمه سلامت آن را به بهترین شکل ممکن اجرایی کنیم.

آینه دار با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی برای ترویج و استفاده صحیح از خدمات بیمه ای گفت:باید بصورت مداوم بدنبال نشان دادن تاثیرات بیمه و میزان رضایتمندی مردم از قاب رسانه باشیم، زیرا این کار باعث می شود مردم ملموس تر با خدمات بیمه آشنا شوند.

وی با بیان  اینکه باید از دادن اطلاعات آماری فاصله بگیریم گفت: باید در چهر چوب تفاهم نامه و با فکر و برنامه ریزی اقدام و این را بدانیم که هرنوع هزینه در راستای فرهنگ سازی  یک سرمایه است.

مدیر کل بیمه سلامت استان هم با اشاره به اینکه تلاش می کنیم تا بیمار جز درد بیماری، رنج دیگری نداشته باشد و تا حد امکان سهم پرداختی مردم کاهش یابد گفت: در برنامه پنجم سهم پرداختی مردم به حدود 35 درصد کاهش یافته و قرار است در برنامه ششم این میزان به 25 درصد برسد.

اربابی با اشاره به اینکه در برخی مواقع تقاضای خدمات از سوی پزشکان یا با درخواست مردم نیاز بیمار نیست گفت: با همکاری انجام شده با پزشکان و حذف خدمات غیر ضرور، هزینه های مرتبط با درمان نسبت به سال گذشته 10 تا 15 درصد کاهش یافته است.

مدیر کل بیمه سلامت  با بیان اینکه 85 درصد منابع بیمه سلامت از منابع دولتی است گفت: بر این اساس بسیاری از بیمه شدگان از جمله 170 هزار روستایی و 50 هزار نفر از حاشیه نشین ها در شهرهای بالای 20 هزار نفر در استان پولی برای درمان پرداخت نمی کنند.

در این جلسه بر برگذاری اتاق فکری  با حضور برنامه سازان و مسئولان بیمه سلامت تاکید شد.