رونق تولید ملی | دوشنبه، ۱۸ آذر ۱۳۹۸

امضای تفاهم نامه همکاری بین بیرجند و ولایت پکتیای افغانستان - نمایش محتوای خبر

 

 

امضای تفاهم نامه همکاری بین بیرجند و ولایت پکتیای افغانستان

تفاهم نامه همکاری بین بیرجند و ولایت پکتیای افغانستان امضا شد .

در پایان سفر سه روزه هیئت تجاری ولایت پکتیای افغانستان به خراسان جنوبی، تفاهم نامه همکاری بین نائب رئیس اتاق بازگانی،صنایع،معادن و کشاورزی بیرجند و رئیس اتاق تجارت و صنایع ولایت پکتیای افغانستان امضا شد.

آقای فرامرزی به نمایندگی از اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی بیرجند و آقای علم یار به نمایندگی از اتاق تجارت و صنایع ولایت پکتیای افغانستان این تفاهم نامه را امضا کردند.

در این تفاهمنامه طرفین بر افزایش ،تقویت و توسعه و تسهیل تجارت، سرمایه گذاری و همچنین همکاریهای اقتصادی،علمی و فنی میان اعضای خود، تاکید کردند.

کمک طرفین به کارآفرینان دو طرف در انعقاد قراردادهای سرمایه گذاری مشترک و نیز مشارکت آنها در طرح های کشورهای ثالث ، معرفی اعضای معتبر و فعال،مشارکت در نمایشگاه های استانی و تخصصی ،کمک به حل و فصل اختلافات میان تجار از مفاد این تفاهم نامه است.

همچنین تفاهم نامه همکاری میان صفدری زاده مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بیرجند و علم یار رئیس اتاق تجارت و صنایع ولایت پکتیای  افغانستان به امضا رسید.

استفاده از ظرفیت های بالقوه و توانمندیهای منطقه ویژه اقتصادی بیرجند و ولایت پکتیای  افغانستان در بخش تولید و تجارت با معیارهای بین المللی از مهمترین مفاد این تفاهم نامه است.

در این تفاهم نامه مقرر شده است ولایت پکتیا یک نماینده برای حضور در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند برای توسعه روابط و ارتباط بیشتر دو طرف معرفی کند.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی