رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲ مرداد ۱۳۹۸

امضای تفاهم نامه دو ساله تعلیم و تربیت بین جامعه یاوری فرهنگی کشور و آموزش و پرورش استان - نمایش محتوای خبر

 

 

امضای تفاهم نامه دو ساله تعلیم و تربیت بین جامعه یاوری فرهنگی کشور و آموزش و پرورش استان

در همایشی با حضور معاون متوسطه وزارت آموزش و پرورش و برای اولین بار در کشور ، تفاهم نامه دو ساله تعلیم و تربیت بین جامعه یاوری فرهنگی کشور و اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی امضا شد .

امضای تفاهم نامه دو ساله تعلیم و تربیت بین جامعه یاوری فرهنگی کشور و آموزش و پرورش استان

 

در همایشی با حضور معاون متوسطه وزارت آموزش و پرورش و برای اولین بار در کشور ، تفاهم نامه دو ساله تعلیم و تربیت بین جامعه یاوری فرهنگی کشور و اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی امضا شد .

بر اساس این تفاهم نامه ، جامعه یاوری فرهنگی کشور به مدت 2 سال به جای کمک به توسعه فضاهای آموزشی ، به ارتقای یادهی و یادگیری ، توسعه کتابخوانی ، توسعه فعالیت های آزمایشگاهی و کارگاهی به ویژه در مناطق دور افتاده و محروم استان خراسان جنوبی کمک می کند .

این کمک ها در قالب فعالیت های جدید و گسترده در یک چارچوب تعریف شده در مدارس صورت می گیرد .

زرافشان ، معاون متوسطه وزارت آموزش و پرورش در این همایش  ، با ابراز خرسندی از امضای این تفاهم نامه در خراسان جنوبی گفت : مشارکت جامعه یاوری فرهنگی با آموزش و پرورش می تواند کمک و حمایت  خوبی برای توسعه دانش و زدودن فقر و بی سوادی در مناطق دور افتاده و محروم این استان باشد .

آقای زرافشان افزود : بر اساس مصوبه شورای عالی  آموزش و پرورش  ، خیران مدرسه ساز از این پس می توانند به عنوان رئیس و عضو هیئت امنای مدارس تأثیر گذار باشند .

وی با بیان اینکه یکی از مهم ترین سیاست های آموزش و پرورش مشارکت مردم و تشکل های مردمی در امر تعلیم و تربیت است ؛  افزود : هنگامی که  زمینه مشارکت مردم فراهم شود دو مؤلفه اعتماد و تعلق به نظام در بین مردم ایجاد و سبب پیشرفت روز افزون جامعه در زمینه های مختلف می شود.

معاون متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به سخن رهبر معظم انقلاب بر توجه دانش آموزان در سه محور تهذیب ، تعلیم و ورزش گفت : یکی دیگر از سیاست های آموزش و پرورش توجه بیشتر به حوزه بهداشت و ورزش در بین دانش آموزان است که باید همه مسئولان و مدیران در این زمینه تلاش کنند .

آقای زرافشان با بیان اینکه بسیاری از دانش آموزان نیازمند در کشور به دور از خانواده  در مدارس شبانه روزی تحصیل می کنند افزود : باید توجه بسیار ویژه ای به این مدارس و نیازهای این دانش آموزان داشته باشیم زیرا این دانش آموزان نشان داده اند در بسیاری از موارد علمی و پژوهشی در کشور سرآمد هستند.

وی همچنین اشاره ای به موفقیت های چشمگیر دانش آموزان پژوهش سراها و هنرستان های خراسان جنوبی در سال تحصیلی گذشته در حوزه های زیست فناوری، نانو و جشنواره خوارزمی کشور کرد و گفت : امسال برای تجهیز و تقویت پژوهشسراها و هنرستان های این استان اعتباری خاص در نظر خواهیم گرفتیم تا دانش آموزان بتوانند طرح های علمی خود را به نحو مطلوب تری انجام دهند و زمینه توسعه هر چه بیشتر استان را فراهم کنند.

مدیر عامل جامعه یاوری فرهنگی کشور هم بابیان اینکه جامعه یاوری رویکرد خود را از ساخت فضاهای آموزشی به توسعه فعالیت های آموزشی و کمک آموزشی  تغییر داده است گفت : با امضای تفاهم نامه امروز بین جامعه یاوری فرهنگی کشور و آموزش و پرورش خراسان جنوبی ، منابع خیران با مشارکت آموزش و پرورش برای کمک آموزشی، تولید و توزیع مناسب محتوا در بین دانش آموزان به خصوص در مناطق دوردست، ارتقاء سطح آموزشی معلمان و اجرای طرح با من بخوان برای پیوند بیشتر دانش آموزان با کتاب استفاده می شود .

آقای درمان با اشاره به اینکه جامعه یاوری فرهنگی 31 سال است در حوزه توسعه فضاهای آموزشی و کمک آموزشی فعالیت می کند افزود : ساخت 770 فضای آموزشی  با وسعت 132 هزار متر مربع در استان های هدف کشور همچون خراسان های شمالی ، رضوی و جنوبی ، سیستان و بلوچستان ، هرمزگان ، بوشهر ، گیلان و تهران از جمله فعالیت های این جامعه است.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی