سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

امرار معاش صد خانوار روستای خسروآباد طبس از محل تهیه و فروش نان محلی - نمایش محتوای خبر

 

 

امرار معاش صد خانوار روستای خسروآباد طبس از محل تهیه و فروش نان محلی

صد خانوار از مردم روستای خسرو آباد شهرستان طبس استان خراسان جنوبی از محل تهیه و فروش نان محلی امرار معاش می کنند .

روستای خسروآباد در پنج کیلومتری شهر طبس قرار دارد و نان خشک آن با نام های تُنُک و قرص ، نامی آشنا برای نه تنها مردم بومی طبس بلکه مسافران شهرهای دور و نزدیک شده است.

چند سالی است در شهر طبس ، فروشگاه‌ها و مغازه‌ها این نوع نان را که بانوان می پزند به فروش می‌رسانند و آنچه بیشتر جلب توجه کرده محل تهیه این نوع نان ، روستای خسروآباد مهد تهیه نان است.

جوادی ، رئیس شورای اسلامی روستای خسرو آباد طبس گفت : این روستا سیصد خانوار  دارد که  صد خانوار آن به صورت مستقیم از محل فروش و تهیه نان خشک امرار معاش می‌کنند.

آقای جوادی افزود:  هر خانوار روزانه حدود چهل کیلوگرم نان تولید می‌کند که در مجموع روزانه چهار هزار کیلوگرم نان به بازار طبس عرضه می‌شود .

رئیس شورای اسلامی روستای خسرو آباد با اشاره به اینکه نان روستای خسروآباد از گندم تولیدی خود این روستا تهیه می شود ؛ گفت :  ماهانه به صورت ناخالص  هر خانوار هجده میلیون ریال از محل تولید نان  در آمد دارند.

آقای رمضان حلاجی یکی از تهیه کنندگان نان روستای خسروآباد نیز گفت : نان تهیه شده در بسته‌های ده کیلویی به شهر طبس و شهرها و استان های مجاور حتی شیراز و تهران ارسال می‌شود.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی